Robert Fico sa o svoje priateľky na úkor štátu vždy postaral. Viaceré boli zamestnané na úrade vlády a posledná z nich, Katarína Szalayová, zakotvila na bratislavskej prokuratúre. Teraz to vyzerá tak, že Szalayová, ktorá využívala miliónové majetky oligarchov a dodnes nevysvetlila, vďaka komu obývala luxusný byt či jazdí na 50-tisícovom vozidle, skončila na vedľajšej koľaji. Už niekoľko týždňov sa po Ficovom boku neobjavuje. Namiesto nej PLUS 7 DNÍ zastihlo pred pár dňami predsedu Smeru s inou „nablýskanou“ brunetkou. Tá sa na štátnu opateru pod Ficovou záštitou rozhodne sťažovať nemôže.

Projektová manažérka

Fico si popri hlavnej agende - ťahaní svojich blízkych ľudí z väzby - našiel čas a zavítal do talianskej reštaurácie na okraji Bratislavy. Spoločnosť mu robila Marcela Čavojová. Od expremiéra sa počas dvojhodinovej návštevy neodtrhla ani na chvíľu. Pri odchode stál Fico pred dverami pristavenej dodávky takmer v pozore a púšťal dnu svoju spoločníčku, s ktorou sa stratil v uliciach hlavného mesta.

Čavojová nie je pre Fica nový objav. Kontakt udržujú dlhé roky. Podľa našich informácií sa jej v štátnej firme MH Invest patriacej ministerstvu hospodárstva ušiel flek „projektovej manažér­ky“ na priame želanie Roberta Fica. V štátnej akciovke najskôr pôsobila na čiastočný úväzok a od začiatku roka 2018 na trvalý pracovný pomer. Na starosti mala mať komunikáciu firmy s mestom Nitra pri projekte výstavby automobilky Jaguar. Nové vedenie štátneho podniku jej po výmene vlády minulý rok v júni dalo zbohom.

O príjem však Marcela Čavojová neprišla. Ako asistentka smeráckeho poslanca Martina Nemkyho poberá 2 111 eur mesačne. Druhým Nemkyho asistentom je advokát uväzneného nitrianskeho oligarchu Norberta Bödöra Eugen Cimmermann. Čavojová zároveň figuruje ako krajská tajomníčka Smeru v Nitrianskom kraji.

V esbéeske

Pred „angažmánom“ v štátnopolitickom sektore sedela Marcela Čavojová, ešte pod rodným menom Butinová, osem rokov v dozornej rade žilinskej akciovky Detektívna informačná služba, neskôr premenovanej na Kredit Real. Rovnomenná firma, no už ako spoločnosť s ručením obmedzeným, získala pod Ficovým premiérovaním v roku 2018 zákazku na stráženie objektov úradu vlády za 240-tisíc eur.

Podľa niektorých zdrojov nie je vylúčené, že Fica a Čavojovú spája aj vzdialené príbuzenské puto. Brunetka pochádza z dediny pri Partizánskom, no jej rodinné väzby siahajú do Ficových rodných Topoľčian.

Zabezpečené

Majetky Ficových priateliek vyvolávajú otázniky. Po Ficovom boku sa za roky vystriedalo viacero spoločníčok. Na úrade vlády si pestoval najskôr Janu Halászovú a neskôr Máriu Troškovú napojenú na taliansku ’Ndranghetu. Keď sa cesta oboch s tou Ficovou rozišla, neostali na ulici, ale každá získala byt v hlavnom meste bez hypotéky.

Posledné roky bola Ficovou mimomanželskou priateľkou Katarína Szalayová. Tá, rovnako ako Trošková, dôverne poznala priestory hotela Hilton. Okrem hotela Jozefa Brhela a ​Juraja Širokého s Ficom nocovala v kaštieli jemu blízkych ľudí vo Vinosadoch.

FOTO dlhonohej brunety, ktorá sa objavuje po boku Roberta Fica v GALÉRII

Ako nie práve bezúhonné sa javia majetky, ktoré Szalayová využívala dlhodobo. Žila v luxusnom byte v komplexe River Park a jazdí na Volkswagene Arteon v hodnote 50-tisíc eur. Ako k týmto pôžitkom pri 600-eurovom plate prokurátorskej čakateľky prišla, dodnes nevysvetlila. Povedala len, že auto dostala od svojej mamy. Tá si ho však ako opatrovateľka mohla dovoliť len s ťažkosťami.

Mohlo by vás zaujímať: