Radíte sa v podnikaní v tejto oblasti s Miroslavom Výbohom? Bol on vaším sprostredkovateľom pri zakladaní firmy a pri kúpe vily v Cannes?

Nie, o svojom podnikaní vo Francúzsku som sa neradil s nikým zo Slovenska. Z minulosti som mal kontakt na veľmi schopného miestneho realitného makléra, s ktorým máme rovnaké názory na miestny trh. Ten pozná všetky procesy, ktoré tu treba absolvovať s notármi, právnikmi, účtovníkmi a bankami. Všetko som riešil len cez tohto lokálneho človeka.

Trávite viac času vo Francúzsku alebo na Slovensku? Plánujete sa za hranice natrvalo presťahovať?

Väčšinu času trávim na Slovensku. Mám ho rád a za posledné roky sa výrazne posunulo vpred. O čom médiá nerady píšu, tak to je práve za vlád Smeru, keď je tento pokrok najviditeľnejší. Nikdy som neplánoval zo Slovenska odísť a určite sa budem vždy rád vracať do Bratislavy, kde chcem ostať žiť.

Vlastníte vy, vaša manželka, vaše firmy nehnuteľnosti ešte niekde inde okrem Slovenska či spomínaného Cannes?

Nie.

Týždenník Trend informoval, že polícia sa zaoberá vašimi majetkovými pomermi. Viete o tom? Žiadali už od vás policajti nejaké dokumenty?

Viem len o tom, že chcú vytvoriť môj majetkový profil. Ja som sa nikdy netajil tým, že som vlastnil majetok už pred vstupom do politiky. Som pripravený preukázať príslušným inštitúciám pôvod svojho majetku.

Vypovedali ste už na polícii v súvislosti s touto témou?

Áno, a keď bude potrebné čokoľvek ďalšie doložiť, samozrejme, tak urobím.

V minulosti ste vlastnili rozsiahle pozemky na juhu Slovenska. Prečo ste ich napokon predali?

Ako som už viackrát v minulosti verejne povedal, rozhodol som sa sústrediť na projekty s medzinárodným presahom. Navyše som sa rozhodol, že poľnohospodárstvo nie je oblasť, ktorej by som sa chcel dlhodobo venovať. Preto som všetku poľnohospodársku pôdu predal.

Aké firmy máte ešte na Slovensku? Priznávate sa k vlastníctvu Donovalského pivovaru, ktorý sa prezentuje sloganom "dobré pivo od počiatku"?

Ten slogan pobavil aj mňa, ale tento podnik nie je môj, aj keď tam občas chodím a páči sa mi tam. Keď­že som v oblasti reštauračných služieb pôsobil vo viacerých projektoch, viem oceniť skvelú prácu, akú tam odvádzajú.

Na ďalšej strane sa dozviete, či Počiatek vedel o blízkych vzťahoch Dobroslava Trnku a Mariana Kočnera a či mu nebolo v kancelárii niekdajšieho generálneho prokuráta, v ktorej sa urobila kompromitujúca videonahrávka nič podozrivé.