V jednom bol podnikateľ ženatý s vedkyňou. V druhom ambiciózny liberálny politik s bujarou minulosťou a tehotnou frajerkou, ktorá robí pre prezidentku. PLUS 7 DNÍ porozprával otvorene aj o svojom súkromí.

Politika znamená tiež, že sa odrazu dostane človek pod drobnohľadom médií. Nájdu sa stratené videozáznamy z verejných prednášok, padajú otázky na minulosť a nielen tie, ktoré sa viažu k aktuálnym politickým názorom nováčikov na scéne. Pozorne sa sleduje sa aj súkromie lídra PS-SPOLU, len 36-ročného Michala Trubana.

Vlani v máji sa napríklad rozoberal jeho nečakaný rozvod a to aj preto, že politik, ktorý vyšiel z podnikateľského prostredia, o pohľadnej a šikovnej Dominike rozprával rád a rád sa ňou chválil. Svoje manželstvo, zásnuby, šikovnú ženušku spomínal spontánne v televízii, ale aj v rozhovore pre PLUS 7 DNÍ z roku 2018.

Ich spoločný život na diaľku si nakoniec vypýtal daň. Neurobiologička Dominika Fričová, ktorá nosila štyri roky meno Dominika Truban, svoj smútok z nevydareného vzťahu vyspievala. Michal Truban sa o bolesti z krachu lásky, ktorú si sľúbili na večnosť, po čase prehovoril tiež.

P7D: MICHAL TRUBAN ROZHOVOR
P7D: MICHAL TRUBAN ROZHOVOR
Zdroj: Martin Mikláš

Prečo ste sa vlastne rozvádzali?

My sme sa rozviedli, pretože manželka pracovala ako výskumníčka v USA a ja som začal čoraz viac času tráviť na Slovensku, tak postupne došlo k plynulému rozchodu.

Nebola za tým aj vaša nová partnerka?

Nie, spoznal som ju až potom.

Beriete rozvod ako nejaké vaše osobné zlyhanie?

Určite. Bola to veľmi ťažká situácia, jedna z najťažších.

Ako vychádzate s exmanželkou? Čo hovoríte na piesne, ktoré o vás skladá?

Na to, aké ťažké to bolo, vychádzame veľmi dobre. Dohodli sme sa, komunikujeme a aj ma v rámci svojich možností podporuje. Vždy sa snažím, aby vzťahy, ktoré mám, neskončili v zlom. Myslím si, že sa to podarilo aj s bývalou manželkou, hoci to veľmi bolelo.

So súčasnou partnerkou čakáte dieťa. Plánujete aj svadbu?

(smiech) Áno, mám to niekde v zásobe.

Dá sa podľa vás skĺbiť funkcia vo vláde, či rovno tá ambiciózna premiérska, s výchovou prvého dieťaťa?

Nerozmýšľam takto. Moja partnerka je moja obrovská podpora a na dcérku sa veľmi teším. Aj z počúvania druhých rodičov si myslím, že dieťa život zmení v pozitívnom zmysle, a tak sa vôbec neobávam, že by sme prácu s rodičovstvom nezvládali. Bude to energia do ďalšieho obdobia. Ak mám teraz ťažké chvíle, spomeniem si na to,  že čakáme dieťa a hneď sa zase teším.

Fotografie MICHALA TRUBANA ako športovca aj ako politika, či zábery z jeho svadby, ktoré použila jeho exmanželka vo videklipe k svojej piesni, si POZRITE TU.

Mohlo by vás zaujímať: