Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR SR) rozpredala už niekoľko vetriesok, vysokozdvižných vozíkov, autožeriav, motorové striekačky - sú to veci častokrát vyrobené ešte pred rokom 1989 alebo autá bez stk, jednoducho o majetok, ktorý už štát nemá ako využiť a len zaberajú miesto v skladoch. Pred pár dňami spustili ďalšiu vlnu rozpredávania majetku a opäť sú v nej zaujímavé kúsky.

Traktor Zetor spustil na dražbe ošiaľ.
Zdroj: Správa štátnych hmotných rezerv


"Medzi najzaujímavejšie vozidlá v akcii rozhodne patrí Tatra 815 v rôznych prevedeniach, ktorá je legendou fabriky z českej Kopřivnice. Vozidlo s pohonom 8x8 a mohutným motorom sa osvedčilo pri aplikáciách v najťažšom teréne po celom svete," okomentoval ponuku štátu automobilový novinár Filip Kadlečík z Auto Bild Slovensko.

Verzie, ktoré sa ponúkali a ponúkajú v aukcii, môžu slúžiť napríklad na prevoz zranených či rôzneho materiálu. Na pomery spojeneckých armád je už T 815 podľa F. Kadlečíka možno zastaralá, no ceny v aukcii Správy štátnych hmotných rezerv Slovenskej republiky jasne nasvedčujú, že o tieto automobily na trhu stále je záujem, najmä ak sú v dobrom stave. Či už z pohľadu zberateľov, ale aj podnikateľov.

Tatra 815 VVN, predaj za 8086 eur
Zdroj: Správa štátnych hmotných rezerv