Polícia SR oznámila, že chce pôsobiť modernejšie a preto bude meniť dizajn áut. Exministerka rezortu vnútra Denisa Saková si nemyslí - na rozdiel od policajného prezidenta Štefana Hamrana - že to práve teraz treba. Aj ľudia sa na sociálnych sieťach zlostia, či je niekoľkomiliónové prelepovanie a premaľovávanie áut priorita.

“Pracujeme na reforme, ktorej výsledkom bude nielen vyššia dôveryhodnosť polície, ale aj atraktívnejšia práca príslušníka Policajného zboru, lepšie platové náležitosti, nové uniformy a v neposlednom rade aj nový vozový park s moderným dizajnom, o ktorom môže v týchto dňoch rozhodnúť aj široká verejnosť,“ vyhlásil prezident Policajného zboru Štefan Hamran. Ľudia si to podľa väčšiny reakcií na sociálnych sieťach nemyslia. 

- Tu sa hladuje a idu sa maľovať autíčka? Už vám šibe? 
- Opičíte sa po Čechoch, len love treba minúť a furt budete vystonávať… Na kerého Boha je to treba? 
- To sú autá pre ukrajinskú políciu????? Čo má žlto-modrá farba so slovenskými farbami ????? 
- Koľko to bude stáť tá sranda? Na také úplné blbosti sú peniaze, no pre dôchodcov nie?
- Ozaj krajina plagiátorov
- V tejto dobe je toto asi tá posledná vec, na ktorú by sa mal míňať rozpočet

Ku kritike sa pridala aj bývalá šéfka ministerstva vnútra Denisa Saková. “Stačí si pozrieť večerné správy a každému musí byť jasné, ako je to s tou kriminalitou na Slovensku. Neobjasnené krádeže, lúpeže, podvody, drogová trestná činnosť, do popredia sa tlačí neobjasnená mravnostná trestná činnosť a to sa nám ešte len blíži letná turistická sezóna, kedy sa nám trestná činnosť zvyšuje. K tomu všetkému Policajný zbor SR bojuje s nedostatkom policajtov. Namiesto toho, aby nám prezident policajného zboru oznámil, akou formou motivovať skúsených policajtov, aby z policajného zboru neodchádzali, ta vyhlasuje súťaž na to, akou farbou majú byť pomaľované policajné autá,” vyhlásila exministerka Saková. 

Z jej reakcie je však zrejmé, že prekvapená nie je. “Opäť, ako v mnohých ďalších oblastiach pôsobenia tejto “reformnej” vlády prevažujú nad koncepčnými riešeniami ľúbivé nepodstatné návrhy slúžiace len na to, aby nimi prekryli svoju vlastnú neschopnosť,” kritizuje Denisa Saková.

 

návrhy na policajné autá (odhora č.1 až č.3 dole)
Zdroj: Polícia SR
Anketa
Ktoré z áut sa vám najviac páči ako nové auto Polície SR?