Tip na článok
Denisa Saková.

Saková úprimne o vzťahu šejka s Kaliňákom. Čo si o ich blízkosti myslí ministerka?

Premiér Pellegrini dostal od šejka Spojených arabských emirátov dýku, ministerka Saková nič a poslanec Kaliňák drahú motorku. Je to v poriadku?

Galéria k článku (9 fotografií )
Do zbierky Dopravného múzea v Bratislave pribudol nový exponát. Chopper, ktorého vlastníkom je Robert Kaliňák, vyrobil svetoznámy americký výrobca motoriek Paul Teutul Jr. a jeho hodnota predstavuje 150 000 eur.
Motorkár: Robert Kaliňák je milovník dvojkolesových tátošov.
Známa dvojica: Motorku pre Roberta Kaliňáka vyrábal Paul Teutul jr. spolu s otcom

Ministerka vnútra Denisa Saková hovorí, že so svojim predchodcom Robertom Kaliňákom sa stretáva len na oficiálnych podujatiach a vo svojich rozhodnutiach je autonómna. Dlhoročnú vysokú úradníčku rezortu, z ktorej sa pred pár mesiacmi stala jeho najvyššia šéfka, čaká v blízkej dobe veľká reforma policajného zboru.

V rozhovore sme sa jej pýtali na nové pravidlá voľby policajného prezidenta aj zmeny v inšpekcii rezortu vnútra, ktorá vyšetruje prešľapy policajtov. nedalo sa jej však neopýtať aj na to, čo si myslí o hodnotnom dare, ktorý si na konto pripísal Robert Kaliňák - motocykel v hodnote skoro 200-tisíc eur.

Písali sme o hodnotnom dare, ktorý pán Kaliňák od šejka dostal. Nie je to tak, že osobné vzťahy s ním si šejk váži viac ako spoluprácu na úrovni štátov?

Nemyslím si. Domnievam sa, že zo strany šejka to bolo prejavenie úcty dlhoročnej spolupráci.

Vzťahy teda budú rovnaké aj za vášho vedenia rezortu?

To ja vôbec netuším. Pána šejka som oficiálne spoznala a to je asi tak všetko, čo k tomu môžem povedať.

Celý rozhovor s ministerkou vnútra si môžete prečítať v najnovšom vydaní týždenníka Plus 7 dní.

VIDEO Plus 7 Dní