Strana Sloboda a Solidarita (SaS) oznámila, že sa zúčastní dnešného (18.1.) rokovania na úrade vlády s cieľom nájsť kompromisný termín pre uskutočnenie predčasných volieb. Rokovania sa za nich zúčastní predseda Richard Sulík, podpredseda Branislav Gröhling a poslankyňa Mária Kolíková.

Chcú september

Podľa Sulíka je cieľom SaS vyhnúť sa ústavnému chaosu. Preto podporujú septembrový termín konania predčasných volieb. "Potrebujeme pripraviť kvalitnú zmenu Ústavy tak, aby sa nikto nemohol úspešne obrátiť na Ústavný súd s tým, že bolo porušené jeho pasívne ústavné právo," tvrdí Sulík.

Priestor pre doriešenie káuz?

"Uprednostňujeme september preto, že môžu byť tiež definitívne ukončené aj dôležité kauzy na súde, ako je napríklad korupčná kauza bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Taktiež môžu za ten čas aj OČTK v pokoji a bez zasahovania dokončiť rozrobené kauzy," myslí si Sulík. Dodáva, že septembrový termín je férový voči občanom a krajine a dáva nádej, že volebná kampaň prebehne bez zbytočných emócií. "Ak príde k takejto dohode, očakávame, že prezidentka nechá do septembra dovládnuť vládu Eduarda Hegera,“ dopĺňa šéf SaS.