Milionár obvinený z podvodu je podľa znaleckých posudkov ťažko chorý, Najvyšší súd Slovenskej republiky rozhodol o prerušení jeho trestného stíhania v kauze nebankoviek.

Mnohí ľudia, ktorí v BMG Invest prišli o peniaze, si myslia, že Majský si rozhodnutie súdu kúpil. “Za naše peniaze!”pripomína osemdesiatpäťročná Katarína Okályová zo Spišskej Novej Vsi. “Do BMG Invest sme dali celoživotné úspory. Všetko, čo sme mali. Dvestopäťdesiat tisíc slovenských korún. Keď som sa dozvedela, že Majského už súdiť nebudú, tlak mi stúpol, srdce sa mi rozbúchalo. Musela som si zobrať tabletku.”

Aj iní trpeli

Že je Majský chorý, pani Okályovú vôbec nezaujíma. A prečo by malo? Jeho azda trápilo, koľkí z okradnutých ľudí ležia v nemocnici, koľkí potrebujú nový invalidný vozík, koľkí nemajú peniaze na lepšie lieky, či obyčajné starecké plienky,  keď si nechal  z pobočiek krachujúcej  nebankovky doniesť štyridsať miliónov korún napchatých do piatich bezpečnostných kufríkov?!  Kedy Majský prejavil záujem o osud tých sto sedemdesiat tisíc ľudí obalamutených rečičkami o vysokom zhodnotení vkladu? Vyronil slzu nad nešťastníkmi, ktorí po krachu BMG Invest  v zúfalstve  spáchali samovraždu? Nevyzerá to tak, že by Jozef Majský niekedy prejavil súcit s inými.

Prežil zdravších a mladších

Majský sa nemôže sťažovať, ak dnes je len málokto  ochotný uveriť, že ho zdravie skutočne opúšťa. Príliš dlho sa zahrával s trpezlivosťou ľudí. Z pojednávaní súdu sa neustále ospravedlňoval. Raz pre chrípku, potom kvôli cukrovke, inokedy kvôli  vysokému tlaku. A kým on akože takto trpiac sa dožil už sedemdesiateho tretieho roku, jeho oveľa mladší  a zdanlivo zdravší “kolegovia” z BMG Investu sa už pobrali na druhý svet. Vladimír Fruni zomrel vo veku šesťdesiatštyri rokov, Marián Šebeščák mal len päťdesiatdva rokov. Stihli si však svoju vinu  odsedieť.  Prvý dostal jedenásť a pol roka, druhý sedem rokov. Majský obíde bez trestu.

Príbeh boháča, ktorý sa vyšmykol spravodlivosti, si môžete prečítať v novom vydaní časopisu Plus 7 dní >>