Aktuálne prišiel s požiadavkou právnych úkonov ako aj zriadenia vyšetrovacej komisie týkajúce sa únosu vietnamského občana z Nemecka vládny Most-Híd. Strana požaduje vyvodenie okamžitej osobnej zodpovednosti, teda postavenia mimo služby riaditeľa Úradu na ochranu ústavných činiteľov do ukončenia vyšetrovania. Most-Híd tiež žiada poskytnutie zákonnej ochrany všetkým príslušníkom polície, ktorí poskytnú informácie vyšetrovateľom. Most-Híd zároveň navrhuje zvolanie Branno-bezpečnostného výboru NR SR a Výboru na kontrolu SIS s predvolaním kompetentných predstaviteľov polície, SIS a ministerstva vnútra v čase údajného skutku aj dnes. Bugárovci sa takisto kriticky vyjadrili nedávno aj k návšteve niektorých slovenských poslancov na polostrove Krym, ktorý považujú za ukrajinské územie. Mali by medzi nimi byť aj zákonodarcovia z vládneho Smeru. Aj v tejto súvislosti sme oslovili Most-Híd či za týmito vyjadreniami nesleduje odchod z vládnej koalície. "Čelíme veľmi vážnemu problému, ktorý vyžaduje okamžité a rázne kroky, ktoré Most-Híd sformuloval veľmi jasne a razantne. Všetky nami žiadané právne úkony a kroky smerujú k tomu, aby boli preverené všetky zverejnené skutočnosti," vyjadrila sa k situácii hovorkyňa strany Klara Debnar. Podľa Debnar je situácia vážna a bezprecedentná a východiskom z nej je dôsledné vyšetrenie celého prípadu. "Nečinnosť, odchod a naháňanie politických bodov Slovensku nepomôžu," dodala. 

Danko krízu nevylúčil

Za kauzou údajného únosu vietnamského podnikateľa s využitím slovenského lietadla môžu byť podľa predsedu KDH Alojza Hlinu obchodné spory a celá vec podľa predsedu KDH "zásadne" súvisí s SNS. Keď podľa Hlinu budú otázky smerovať práve na SNS, môže sa verejnosť dozvedieť zaujímavé odpovede.

O stanovisko k možnej vládnej kríze sme požiadali aj predsedu parlamentu Andreja Danka. „Ešte je predčasné o tom hovoriť,“vyjadril sa pre Plus 7 Dní Danko.