Za všetko môže odpoveď na otázku moderátora v nedeľnej debate televízie Markíza, či je väčšou hrozbou pre Slovensko LGBTI alebo korupcia. Šéf kresťanských demokratov povedal: „Korupcia aj LGBTI sú pliagy, ktoré ničia krajinu. Ktorúkoľvek. Aj korupcia, aj LGBTI môžu zlikvidovať národ ako taký.“

Za svoje slová sa Majerský verejne ospravedlnil ešte v nedeľu večer. „Mám úctu ku každému človeku, preto ma mrzí, ak bolo moje vyjadrenie zle pochopené… V rýchlosti som použil nevhodné slová a je mi to ľúto,“ napísal na Facebooku.

Tvrdí, že „si predstavil tému registrovaných partnerstiev, resp. manželstiev, a pochopil to tak, že k tomu otázka smerovala“. Zopakoval, že „v KDH nemôžu súhlasiť s registrovanými partnerstvami a ich ustanovením na úroveň manželstva muža a ženy“.

„Keď som použil slovo ´nešťastie´ či ´pliaga´, mal som na mysli ideológiu, vonkoncom nie konkrétnych ľudí. Toto nedorozumenie ma mrzí a ospravedlňujem sa, ak bolo nesprávne pochopené, resp. ak som sa tým niekoho dotkol,“ dodal Majerský.

Od nedeľného popoludnia čelí Majerský vlne protestov od politikov i aktivistov. Inštitút ľudských práv hneď v pondelok ráno podal dokonca trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru. „Šírenie nenávisti je pliaga. Politici a političky, ktoré rozdeľujú spoločnosť, aby získali moc, sú pliaga,“ vysvetľuje riaditeľ inštitútu Peter Weisenbacher. Pripomína, že od teroristického útoku na Zámockej ulici v Bratislave, pri ktorom zomreli dvaja LGBTI ľudia, neprešiel ani rok.

Zuzana Slamená z neziskovej organizácie Dúhové Slovensko ide ešte ďalej. „Ospravedlnenie nestačí. Vyzývame Milana Majerského, aby stiahol svoju kandidatúru v nadchádzajúcich parlamentných voľbách,“ pridáva sa k výzve inštitútu.