Tip na článok
Šéf NAKA končí!

Šéf NAKA Hraško končí!

Anonymné trestné oznámenie, na základe ktorého začal vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky vypočúvať mladých ľudí z iniciatívy Za slušné Slovensko zlomil krk riaditeľovi Národnej kriminálnej agentúry.

Konečne jasné vyjadrenie! Po niekoľkých dňoch otáľania sa policajný prezident Milan Lučanský dohodol s riaditeľom NAKA  o jeho ďalšom pôsobení v zbore. V aktuálnej funkcii však Hraško nezostane. Taký je záver ich vzájomného rozhovoru medzi štyrmi očami. 

„Napriek tomu, že ešte nebolo ukončené disciplinárne konanie, dohodol som sa s riaditeľom NAKA Petrom Hraškom o jeho ďalšom pôsobení v Policajnom zbore. Do konca roka mi oznámi miesto v Policajnom zbore, kde by chcel ďalej pracovať. Bude to miesto v inej policajnej zložke ako je Národná kriminálna agentúra. Na funkcii riaditeľa NAKA bude do konca roka 2018. Keďže som dočasný prezident PZ, miesto po ňom neobsadím, nechám to na nového policajného prezidenta. Uvažujem o tom, že poverím riadením NAKA terajšieho zástupcu riaditeľa NAKA, Patrika Juríka,“ dal svetu vedieť Milan Lučanský prostredníctvom facebookovej stránky slovenskej polície.

VIDEO Plus 7 Dní