Tip na článok
Branislav Cimerman: Mestskí poslanci žiadali predložiť zmluvy a odpovede na škandálnu spoluprácu s Vassal EKO. Šéf OLO sa zapotil.

Šéf OLO Cimerman: Takto sa potil, keď vysvetľoval, čo má s ilegálnou skládkou

Poslanci mesta chceli vedieť, prečo mestská firma OLO spolupracuje s problémovou spoločnosťou Vassal EKO. Tá je v podozrení, že nelegálne nakladá s odpadom.

Galéria k článku (3 fotografie )
So šéfom OLO: S odhalenými hrudníkmi sú spolu nafotení Michal Kováč a Branislav Cimerman. Jachta bola podľa Kováča s požičovne. Na dovolenke sa náhodne stretli.
V Moskve: Kováč tam bol s Patrickom Lutterom z okresného úradu. Podľa neho si každý dovolenku platil sám, na čo majú aj doklady z cestovnej kancelárie.
Skládka: Podľa okresného úradu kopec narástol za pôsobenia Vassal EKO. Tí sa bránia, že ide o starú ekologickú záťaž.

Poriadne ho vyobracali! Šéf OLO,Branislav Cimerman mal včera čo robiť pri obhajovaní toho, prečo mestská firma uzatvára zmluvy s Vassal EKO. Poslanci ho podrobili drsnému výsluchu a zaujímali sa najmä o to, prečo OLO vozí zmesový odpad do Vassalu. Aktivisti žiadajú, aby na firmu Vassal podal okamžite trestné oznámenie, k tejto výzve sa šéf OLO nevyjadril.

Iba balíčky

Cimerman tvrdil, že zmesový odpad tam vozili iba na testovanie takzvaného balíkovania. Mestská spaľovňa, kde sa normálne likviduje smetie Bratislavčanov má teraz údržbovú odstávku. Náš odpad teda nekončí v nej. Podľa zmlúv, ktoré OLO uzavrelo, chcelo smetie “preskládkovať” u Vassalu v Podunajských Biskupiciach a potom si ho vziať späť, ako to robilo po ostatné roky. „Hneď, ako sa začala skládka riešiť, stopli sme to, teraz vozíme na oficiálne skládky do Senca a Zohoru,“ bránil sa Cimerman a dodal, že OLO teraz zmesový odpad u Vassalu nemá.

Pod Branislavom Cimermanom sa trasie stolička. Pochybný biznis už totiž vyplával po rokoch na povrch a nedá sa prehliadať!

VIDEO Plus 7 Dní