Vchodové dvere do Pčolinského bytovky museli hneď ráno opravovať.  Policajti sa dnu dostali násilím a potme vkĺzli dnu.  Z bytu neskôr odnášali množstvo vecí.

Vchodové dvere do bytovky, kde býva šéf SIS, museli ráno opraviť.
Zdroj: Vlado Benko jr.

Nový riaditeľ Slovenskej informačnej služby je bratom poslanca Petra Pčolinského za stranu Sme rodina Borisa Kollára.  Manželka Vladimíra Pčolinského Adriana  je poslankyňou tej istej strany.  

O zatknutí ako prvý informoval Denník N.

Zatknutie by mohlo súvisieť s výpoveďou Borisa Beňu, bývalého námestníka SIS.  Je však možné, že proti Pčolinskému vypovedajú viacerí kajúcnici.

Boris Beňa bol námestníkom SIS a kedysi aj riaditeľom Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici.
Zdroj: SITA

Pčolinský nastúpil na  miesto riaditeľa SIS v apríli 2020. Bol  blízkym človekom súčasného špecálneho prokurátora Daniela Lipšica, spolu zakladali hnutie Nova. Na jeho zatknutie musel dať súhlas práve prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

Podľa redakcie Aktuality.sk má byť Pčolinský podozrivý z prijatia úplatku od Zoroslava Kollára. Ten je pre korupčné podozrenia vo väzbe už dávnejšie.

Keďže ide o policajný záťah na človeka úzko spojeného so súčasnou, nie bývalou vládou, ešte len teraz začne byť zaujímavé riešenie vládnej krízy...