Robotníci makajú, okolo domu stojí lešenie. Už skoro tri roky vlastní šéf parlamentu a Slovenskej národnej strany Andrej Danko luxusnú nehnuteľnosť v bratislavskej Dúbravke. Na to, že ho stála okolo pol milióna eur, je to dosť dlhý čas. Neužíva si ani bazén, ktorý sa na pozemku honosnej stavby nachádza. Zdá sa, že má viac roboty so zbytočným rozširovaním trestného zákona o zákazy propagácie zoofílie, pedofílie či nekrofílie, akoby snáď boli na každom druhom bilborde. 

Oveľa rýchlejšie však postupuje štát v prípade víl pre premiéra a predsedu parlamentu. Tie odkúpil za milióny v podstate sám od seba. Vyzerá to tak, že až budúci predstavitelia týchto funkcií sa budú môcť uvelebiť v štátnom. Urobia to?

Lešenie

Andrej Danko sa nikdy netajil tým, že na luxus nielenže má, ale rád si ho aj užíva. Rozvedený predseda SNS nejako zvlášť neskrýval ani svoje partnerky, ani to, že kúpil honosnú vilu v Dúbravke. Trojpodlažná stavba má podlahovú plochu 429 štvorcových metrov, plus 141 metrov terasy s prekrásnym výhľadom na mesto a okolité lesy.

V roku 2016 sa pri sume, ktorú uvádzala realitná kancelária na svojej stránke, bežnému smrteľníkovi zrejme zasekla sánka. Jej majitelia za ňu pýtali takmer pol milióna eur a k tomu províziu pre realitného makléra. Hodnota nehnuteľnosti bola pravdepodobne ešte vyššia, no keď­že ju nedokázali za požadovanú sumu dlhší čas predať, jej cena klesla.

Plocha pozemku nie je až taká veľká, čo je v tejto predraženej časti Bratislavy celkom bežné. Pozemok má 467 štvorcových metrov a patrí mu aj dvadsaťmetrový podiel na komunikácii.

LEŠENIE Dom, ktorý Andrej Danko kúpil už v decembri 2016, je stále stavbou.
LEŠENIE Dom, ktorý Andrej Danko kúpil už v decembri 2016, je stále stavbou.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

Vila mala v čase predaja podlahové kúrenie, klimatizáciu, hliníkové okná a dvere, ba dokonca osobný výťah a bazén s protiprúdom. Na prvom podlaží bolo v pôvodnej ponuke fitnes, vínna pivnica s predprípravou na kozub a s hygienickým zázemím, technická miestnosť, chodba, sklad, garáž pre tri autá.

Na druhom podlaží sa nachádzala veľkorysá obývacia izba s veľkými oknami, kuchyňa, komora, hosťovská izba  s hygienickým zázemím a tri terasy. V záhrade zas dominovala dokončená hrubá stavba bazéna s protiprúdom. Na najvyššom podlaží domu boli tri spálne so šatníkmi, dve toalety s kúpeľňou, balkón a opäť dve terasy s úžasným výhľadom.

Menej áut

Realitní makléri nám vtedy prezradili, že Danko urobil kúpou dobrý obchod, hoci do dokončenia sa ešte musí investovať minimálne 150-tisíc eur. Líder národniarov potom pre PLUS 7 DNÍ upresnil, že dom financoval z vlastných zdrojov a časť prostredníctvom hypotéky.

Okrem ceny mu zrejme vyhovovala tichá lokalita, slepá ulica a blízkosť lesa. Napriek tomu sa na dome dodnes pracuje. Vilu totiž dal Danko prestavať. Stále je pri nej lešenie a označenie, že ide o stavbu. Asi aj terás sa mu zdalo priveľa, keďže podľa fotografií je zrejmé, že minimálne jednu zrušil a posunul stenu.

Kým v majetkovom priznaní za rok 2015 si uvádzal Danko vo vlastníctve dom, byt, šperky, hodinky, deväť áut a obchodný podiel v spoločnosti, priznanie po troch rokoch už uvádza jeden rozostavaný dom,  3 vinice, 4 záhrady a len dve autá. Pribudol mu však motorový čln.

FOTO Dankovho drahého domu nájdete v GALÉRII>>

Pokračovanie na ďalšej strane.