Vyše 2 100 lekárov podalo hromadné výpovede, aby vyjadrili svoju nespokojnosť so situáciou v zdravotníctve. Lekárski odborári trvali na splnení ôsmich požiadaviek. Rokovanie sa zasekli na otázke platov. Vláda a odborári s dohodli v hodine dvanástej, hrozil kolaps nemocníc. V stredu podpísali memorandum. Nemocnice hlásia, že lekári začali sťahovať svoje výpovede. Pozrite sa, čo čakalo po podpise memoranda ráno v práci na stole predsedu Lekárskeho odborového združenia Petra Visolajského.

„Sme tu pre vás“

„Dnes ma čakalo takéto prekvapenie od našich sestier v práci,“ zverejnil na svojom Facebooku Visolajský aj foto prekvapenia, z ktorého sa vám budú slinky zbiehať.

„Vraj jedno je za to, že som sa vrátil a druhé poďakovanie za to, čo sme aj pre sestry spravili. Dámy (aj páni), my lekári sme radi, že vás máme, a dúfame, že vás budeme mať viac. Ďakujem všetkým zdravotným sestrám, sanitárom, záchranárom a ostatným zdravotníkom za podporu,“ poďakoval Visolajský zdravotníkom.

FOTO, čo čakalo Visolajského na stole po návrate do práce v GALÉRII

„A aby som nezabudol, ďakujem aj všetkým riaditeľom a zamestnancom personálnych oddelení, ako to zvládli aj keď mali teraz viac papierovej práce.“

A za podporu a pochopenie ďakujem naším pacientom. Sme tu pre vás,“ odkázal šéf lekárskych odborárov aj verejnosti.

Prečítajte si tiež: