Odvolací senát Jozefa Mikluša z Krajského súdu v Banskej Bystrici potvrdil verdikt o vine šesťdesiatročného Miroslava Rochovského z Brezna. Rochovský sprostredkoval objednávku prepadnutia v rodinnom dome Kubašiakovcov v Polomke v novembri 2006 od podnikateľa Igora Šajgala pre zločinecký gang. Členovia tohto gangu boli rovnako ako Rochovský bývalí policajti. Šajgal už za objednávku sedí, vyfasoval osemročný trest. Teraz prišiel rad aj na Rochovského.

Takmer sa vykrútil

Vdova po Kubašiakovi od začiatku tvrdila, že niekoľko týždňov pred vraždou jej manžela sledoval Rochovský, ale vyšetrovateľ mohol Rochovského obviniť až v roku 2016, teda desať rokov po Kubašiakovej vražde. Až vtedy Kubašiakov vrah prezradil, že ho s objednávkou kontaktoval Rochovský. Ako dôkaz v Rochovského neprospech poslúžili aj desiatky telefonátov medzi ním a vykonávateľom objednávky.

Ospravedlnenky zo psychiatrie

Rochovský sa súdnemu procesu snažil vyhýbať, neustále sa ospravedlňoval zo zdravotných dôvodov, napokon dal súhlas na pojednávanie v jeho neprítomnosti. Ani rozhodnutie krajského súdu si Rochovský vypočuť neprišiel, zrejme aby sa vyhol eskortovaniu zo súdnej siene rovno do väzenia. Ak Rochovský medzičasom neutiekol, mali by si v najbližších dňoch prísť pre neho policajti a na pokyn predsedu odvolacieho senátu ho doviezť do väzenia