S prekvapenými kolegami sa rozlúčila iba mailom. Môže za tento nečakaný odchod z lukratívneho postu nehorázne predražená zážitková večera pre predsedov parlamentov členských krajín Európskej únie, ktorej organizácia bola podľa vyjadrenia z NRSR plne v rukách riaditeľky protokolu?

Večera nalačno

Predseda parlamentu Andrej Danko si za túto večeru “zlizol” ostrú kritiku od opozície aj od médií. Igor Matovič (OĽaNO) Danka napadol, že míňa peniaze na predražené večere. Obvinil ho, že slávnostná večera po samite predsedov parlamentov stála vyše 60 tisíc eur. Andrej Danko (SNS) sa bránil, že to nie je pravda, pretože večera pre 270 osôb stála iba 36 tisíc eur. Paradoxne, pravdu mali obaja a zrejme o tom ani nevedeli.

Katering, ktorý dodala firma Sharkam Vip Catering, naozaj stál 36 tisíc eur. Okrem neho však v zozname objednávok Kancelárie NRSR svietili aj tri samostatné zmluvy na zážitkovú večeru s agentúrou Viva Musica! v celkovej sume vyše 78 tisíc eur. Týždenník Plus 7 dní získal podrobný rozpis, čo všetko obsahoval projekt zážitkovej večere s názvom Slovensko všetkými zmyslami.

Ak však očakávate výpočet jedál a nápojov, ste na omyle. Za 78 tisíc eur si hostia mohli vychutnať zážitky v podobe hudobnej produkcie a premietania klipov o Slovensku. Jedlo k týmto zážitkom stálo ďalších 36 tisíc eur. Summa summárum, večera pre 270 osôb stála 114 tisíc eur!

Viac detailov o šafárení s peniazmi v parlamente si prečítate v najnovšom čísle týždenníka Plus 7 dní