Branislav Zurian  prekvapil tridsiateho decembra zmenou profilovej fotografie na svojom súkromnom účte na Facebooku. Po samovražde bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského zverejnil záber, na ktorom pózovali spoločne s ľahkým úsmevom na tvári. Zurian k tomu napísal: "Navždy zostaneš v mojom srdci, bratku. Česť tvojej pamiatke."

NAKA obvinila policajného exprezidenta, jej šéf mu teraz vzdáva hold
Zdroj: FB
Zurianov status na Facebooku.
Zdroj: archív

Zurianove slová prekvapili preto, že Lučanský si siahol na život vo väzobnej cele, kam sa dostal po obvinení z korupcie. Obvinenie vzniesla NAKA, ktorej šéfuje práve Branislav Zurian.

Asi každý logicky uvažujúci človek si musel položiť otázku - čo sa tu vlastne deje? Azda Zurianovi nevadia podozrenia, že Lučanský prekročil zákon? Ak je to tak, čo potom robí na pozícii riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry?  Alebo tým podozreniam neverí? Lenže ako je potom možné, že Lučanský skončil vo väzbe? 

Sľúbil vysvetlenie

Na reakcie ľudí  pod statusom Zurian odpovedal prísľubom, že vyjde s pravdou von. No už po pár dňoch sa namiesto pravdy dočkali zmazania slov o tom, ako Lučanský navždy zostane Zurianovým bratom. 

Pokúšali sme sa so Zurianom spojiť a zistiť, čo sa v NAKA deje, ale bezúspešne.

Z nemenovaných policajných zdrojov sa k nám dostala informácia, že Zurian má prísny zákaz komunikovať s novinármi.  Obrátili sme sa preto na Prezídium Policajného zboru SR a priamo sme sa opýtali, či šéf NAKA Branislav Zurian môže redakcii PLUS 7 DNÍ poskytnúť rozhovor. 

FOTO Lučanského so Zurianom v GALÉRII

Odpoveď  komunikačného oddelenia prezídia znela stroho: "Rozhovor neposkytne."

Prečítajte si tiež: