Ochrana pred slnkom na vonkajšej strane domu, ako sú najmä rolety alebo žalúzie - zaisťuje efektívnu formu úspory energie.

Inštaláciou produktov tieniacej techniky na okná teda vytvoríte ďalšiu vrstvu, ktorá sťaží odvod tepla z vášho domova a neprenikne dovnútra studený vzduch. Pri správnom používaní týchto produktov ušetríte energiu po celý rok. Ako je to možné?

Hodnota izolácie sa môže s vonkajšími žalúziami zvýšiť až o 60 %

Snažíte sa vo svojom dome s príchodom chladného počasia a mínusových teplôt čo najmenej využívať kúrenie, pretože obavy z vysokých cien energií vám to nedovolia? V tom prípade sa môžete pokúsiť, si získané a nahromadené teplo v interiéri uchovať dlhšie. Pomôžu vám v tom kvalitné vonkajšie žalúzie alebo rolety.
Zakrytím okien týmito modernými dekoráciami veľmi jednoducho regulujete teplotu vo svojom dome alebo byte. Vnútorné tienenie okien, rovnako ako vonkajšia ochrana pred slnkom, vytvára dodatočnú vrstvu so zlepšenou izolačnou hodnotou okna.

Vďaka výrobkom, ako sú žalúzie a rolety, ale aj závesy, sa tak môže hodnota izolácie okna a celej nehnuteľnosti zvýšiť až o 60 %. Výsledkom je potom nielen nízky účet za elektrinu, ale aj vyšší komfort bez obmedzení, ktoré sú sprievodným javom mnohých iných odporúčaných opatrení.

Ilustračné foto
Zdroj: Studio Harmony/Shutterstock.com

Boj proti vysokým účtom za elektrinu bez následkov

Na základe praxe aj tvrdení odborníkov vieme, že približne polovicu nášho účtu za elektrinu tvoria náklady na vykurovanie. Preto je na dosiahnutie energeticky efektívnejšieho domu potrebná dobrá izolácia, čím nutnosť vykurovania interiéru znížime.

Dobre izolovaný byt znamená, že v zime nemusíte tak často využívať vykurovací systém, pretože váš dom stráca teplo menej rýchlo a prepúšťa menej chladu zvonku. To isté platí aj pre leto, lepšie zateplený dom prepustí menej tepla, vďaka čomu bude váš dom chladný a nemusíte zapínať klimatizáciu.

Existujú rôzne spôsoby, ako môžete na tento účel izolovať svoj dom. Pred výberom najlepšieho riešenia je však ešte dobré vedieť, že teplo vo vašom dome môže unikať cez podlahy, okná, fasády a strechu.

Na väčšinu klasických izolačných spôsobov je potrebných veľa renovačných prác, pričom odolné vonkajšie rolety od PROFIROL na oknách sú oveľa pohodlnejšie a energeticky efektívnejšie riešenie bez náročnej inštalácia a používania.

Rolety zdvojnásobia izolačnú hodnotu skla a okna, zaistia jeho jednoduché tienenie, vytvorenie potrebného súkromia a ochrany, ktorá je zároveň moderná a štýlová, čo funkčnosti a vzhľadu vašej nehnuteľnosti len prospeje.

Ak teda hľadáte efektívny spôsob, ako neprísť o vzácne teplo a príjemný komfort v interiéri počas celého roka, neváhajte to vyskúšať s vonkajšími roletami alebo žalúziami, ktoré vašim náročným požiadavkám rozumejú najlepšie.