No nemožné sa stalo skutočnosťou. Brunetka, ktorá momentálne pôsobí vo funkcii hlavnej štátnej radkyne, si vďaka nesporným kvalitám šikovne razí cestu životom. A požíva komfort, aký patrí len k najvyšším štátnym postom.

Hviezda: Premiérova pravá ruka sa takto v minulosti odhalila pre pánsky časopis.
Hviezda: Premiérova pravá ruka sa takto v minulosti odhalila pre pánsky časopis.
Zdroj: BRAŇO ŠIMONČÍK

Hviezda: Premiérova pravá ruka sa takto v minulosti odhalila pre pánsky časopis. Foto: BRAŇO ŠIMONČÍK

Stále pod ochranou

Asi každý pracujúci človek na Slovensku by v piatok po namáhavom týždni prijal od svojho šéfa odvoz domov. Táto ilúzia väčšiny ľudí sa pred pár dňami splnila práve Márii Troškovej. Z Úradu vlády ju viezla nová vládna limuzína - priestranná dodávka Mercedes, ktorá za normálnych okolností slúži Robertovi Ficovi.

Slečna hlavná štátna radkyňa sedela spokojne na sedadle spolujazdca a veruže sa mohla cítiť bezpečne - veď ju viezol člen Úradu na ochranu ústavných činiteľov. Ochrankár ju napokon vysadil priamo pred jej bydliskom, jednou z najnovších bytoviek v bratislavskej Petržalke.

Mária Trošková musí byť pre Slovensko naozaj dôležitá, ak si vyslúžila takú opateru. Vládne vozidlá aj s ochrankárom sú totiž zvyčajne určené pre najvyšších štátnych predstaviteľov, ako je prezident republiky, premiér, ministri či ich štátni tajomníci. „V autách Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií sa prevážajú osoby, ktorým je pridelený vodič alebo ochrankár a vodič tohto úradu. Ústavní činitelia a iné osoby oprávnené využívať služby Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií môžu používať autá na všetky ich potrebné účely, kam spadá aj prevoz iného štátneho úradníka, ak si to situácia vyžaduje,“ povedala nám hovorkyňa ministerstva vnútra Andrea Dobiášová.

S ochrankou: Mária si užíva najbezpečnejší taxík na Slovensku.
S ochrankou: Mária si užíva najbezpečnejší taxík na Slovensku.
Zdroj: EMIL VAŠKO

S ochrankou: Mária si užíva najbezpečnejší taxík na Slovensku. Foto: Emil Vaško

Záhadné schopnosti

Mária Trošková sa do funkcie vyšvihla za veľmi krátky čas. Dôležité miesto po Ficovom boku zaujala po jeho niekdajšej asistentke Jane Halászovej. Iba pripomíname, že pána premiéra a slečnu Halászovú náš týždenník zachytil pri vášnivej nočnej rozlúčke v premiérovom aute. Trošková predsedu vlády sprevádza už takmer dva roky ako tieň na oficiálnych i neoficiálnych akciách. Počas dlhých pracovných presunov mu v spomínanej dodávke prináša minimálne krajší pohľad na svet. V čom mu ako hlavná štátna radkyňa radí, sme sa oficiálne nedozvedeli.

Nerozlučná dvojka: Robert Fico a Mária Trošková.
Nerozlučná dvojka: Robert Fico a Mária Trošková.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Nerozlučná dvojka: Robert Fico a Mária Trošková. Foto: Michal Smrčok

Kariérny postup mladej Púchovčanky sa začínal v jednej z firiem bývalého riaditeľa Markízy a exministra hospodárstva Pavla Ruska. „Kedysi u nás istý čas, asi tri mesiace, robila. Potom sa však zoznámila s jedným podnikateľom talianskeho pôvodu, ktorý sa okrem iného venoval slnečným elektrárňam, a prešla k nemu,“ spomenul raz Pavol Rusko v médiách. Dotyčným podnikateľom bol kontroverzný biznismen Antonino Vadala a Trošková s ním vo firme GIA MANAGEMENT pôsobila do roku 2012. Rusko na margo Troškovej raketovej kariéry, vďaka ktorej sa vyšvihla do najvyšších kruhov, podotkol: „Veľmi rýchlo pochopila, ako v živote postupovať.“

Potrpí si na luxus: Hlavná štátna radkyňa s kabelkou za 1 500 eur.
Potrpí si na luxus: Hlavná štátna radkyňa s kabelkou za 1 500 eur.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Potrpí si na luxus: Hlavná štátna radkyňa s kabelkou za 1 500 eur. Foto: Emil Vaško

Čo ich spája

Bývalá účastníčka súťaže krásy môže byť spokojná aj z majetkovej stránky. Na prahu tridsiatky žije v lukratívnej novostavbe a vo chvíľach, keď nemá štátom platený rozvoz, jazdí na terénnej Honde. Jej cena sa môže pohybovať okolo 40-tisíc eur. Ani kabelka značky Prada na jej pleci v hodnote 1 500 eur nenasvedčuje štandardnej životnej úrovni klasického štáneho úradníka. V rodnom Púchove má na seba Trošková napísaný rodinný dom v centre mesta. S Robertom Ficom ju pritom spája aj vzťah k živočíchom. Obaja milujú psy a keď nie je predseda vlády poruke, robí kráske spoločnosť jej malý jorkšír.

Na novom aute: Jeho cena sa môže pohybovať okolo 40-tisíc eur.
Na novom aute: Jeho cena sa môže pohybovať okolo 40-tisíc eur.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Na novom aute: Jeho cena sa môže pohybovať okolo 40-tisíc eur. Foto: Emil Vaško