Jedným z obžalovaných z vyvraždenia desiatich vtedajších členov miestneho podsvetia bol Andrej Reisz, zvaný Andorka. Z jeho vraždy obvinili Kristiána K., spolu so Sátorom a Lehelom sa dohodli, že ho zavraždia. Stalo sa to v novembri 2006 na pozemku v Čótfe, Kristián s Lehelom potom Reiszovo telo rozporciovali na viacero častí, pomleli ich v mlynčeku na mäso a pozostatky vysypali do Malého Dunaja. PLUS 7 DNÍ získal exkluzívnu fotku, na ktorej sú Andorka a Sátor, teda budúca obeť a vrah spolu a tvária sa ako výborní kamaráti.  Aj túto fotografiu spolu s ďalšími, na ktorých sú Sátorovi ľudia,  si môžete v najnovšom vydaní týždenník PLUS 7 DNÍ.

Mafiánske pohrebisko

Niektoré časti tela zakopali na Lehelovom pozemku. Keď polícia spomínaný pozemok prehľadávala, našla v ňom zakopané dve neznáme telá aj pozostatky bratov Reiszovcov, nezvestných od septembra 2008. Šátorovci používali areál bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede ako mafiánsky cintorín pre nepohodlných. Svoje obete mali členovia gangu podľa obvinení najprv rozkúskovať a následne mlieť mlynčekom na mäso a zalievať chemikáliou Savo. Mŕtvych na pozemku u Hrobára však údajne by malo byť údajne oveľa viac.

Sátorov kamoš

Starosta Dolného Chotára kontakty s mafiou, ktorá len ťažko nájde na Slovensku konkurenciu, pritom označil ako „spoločenské stretnutia“, ako uviedol v postavení svedka v megaprocese sátorovcov pred dvoma rokmi. Vtedy potvrdil, že sa u neho stretli bratia Raiszovci so Sátorom, kde ich prišiel hľadať otec. Hovoril aj o stavbe chaty v obci Dolný

Chotár, kde došlo k pokusu polície o zdržanie hľadaného Lájosa Sátora. Dora priznal aj to, že s nebohým Sátorom bol v roku 2008 na dovolenke v Taliansku. Sátor v Dolnom Chotári staval pred rokmi aj netradičný „vežičkový“ dom, na pozemku, ktorý patrí starostovi Dorovi. Dnes je spustnutý, vedľa neho stojí starostova bažantnica. Tú poznajú najmä poľovníci, ktorých si Dora pozýval na rôzne akcie. Stavba je rozkradnutá, opustená, miesto v súvislostiach, ktoré sú známe, pôsobí desivo.

Ako to tam vyzerá, si pozrite na videu >>