Tip na článok

Šiesty bratislavský okres: Pozrite sa, ktorí slovenskí prominenti trávia zimu na rakúskom snehu

Semmering je od Bratislavy vzdialený len hodinku a pol komfortnej jazdy, nežije rušným nočným životom - a to sú pre mnohých dobré dôvody, prečo dať prednosť práve rakúskemu vidieku.

Galéria k článku (18 fotografií )
Exminister Tomáš Borec, vpravo, s bratom a manželkou.
Juraj Droba so synom Jurkom Antonom.
Flašíkova chalupa

Zatiaľčo bratislavské celebrity a celebritky chodia do bufetov slovenského “Aspenu” na Donovaloch predvádzať svoj opulentný životný štýl, nové kabelky, outfity či milencov, v rakúskom lyžiarskom stredisku Semmering je úplne iná klíma. Zimné sídla tu majú slovenskí podnikatelia, manažéri či politici, ktorí chcú stráviť čas v súkromí a s rodinami pri športe na svahu.

“V deväťdesiatych rokoch naša firma prevádzkovala penzión vo Vysokých Tatrách, ale dostať sa tam nebolo ľahké. Veľká vzdialenosť bola silnou motiváciou hľadať si niečo v bližšom okolí,” vysvetľuje bývalý slovenský poslanec a minister hospodárstva Robert Nemcsics dôvody, prečo sa spolu s rodinou pred vyše dvadsiatimi rokmi stali jednými z prvých slovenských rezidentov rakúskeho mestečka Spital am Semmering.

O niečo neskôr ho nasledoval aj ďalší politik, poslanec za SaS Juraj Droba. "Do Rakúska chodím najradšej na Zauberg- Semmering, stredisko, kde sa jazdí aj Svetový pohár v slalome žien. Od roku 2008 tam spoluvlastním horský byt, ktorý používam cez víkendy,” vraví Droba a zároveň aj hrdo dodá, že na “dospeláckych” kopcoch už lyžuje aj jeho päťročný syn Jurko Anton.

Častou návštevníčkou Semmeringu bola napríklad aj poslankyňa Petra Krištúfková, ktorá využívala nehnuteľnosť svojho partnera Tomáša. Videoblog zo Semmeringu zverejnil na youtube aj moderátor Sajfa. Zimný lyžiarsky apartmán tam má k dispozícii vďaka rodine svojej manželky Veroniky Ostrihoňovej. Do Rakúska sa z Donovalov, kde to vraj bolo príliš rušné, presťahoval aj podnikateľ a ešte stále manžel političky Moniky Beňovej Fedor Flašík.

Na svahoch či v okolitých lesoch však môžete stretnúť aj niektorých slovenských ministrov, alebo ich manželky či partnerky s deťmi. Prečo si na Semmeringu kúpila byt partnerka ministra financií Petra Kažimíra a ktorú ministerskú manželku tým inšpirovala sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Plus 7 dní.

Plus 7 dní
VIDEO Plus 7 Dní