Tip na článok
Tichá lokalita: Dom manželov Krajňákovcov je v Mižnej Myšli, len pár kilometrov od Košíc.

Šikovný východniar vybabral s Tiposom!

Chcel predať dom prostredníctvom zlosovacích lístkov v hodnote 20 eur, no spoločnosti Tipos sa to nepozdávalo.

Včera však Martin Krajňák z Nižnej Myšle dosiahol prvé víťazstvo. Polícia totiž zmietla zo stola podozrenie, ktoré národná lotériová spoločnosť poslala na prokuratúru.

Polícia: Nie je dôvod na stíhanie

Tipos bol presvedčený, že predaj domu takýmto spôsobom - prostredníctvom verejného prísľubu, že z lístkov vzíde víťaz, ak sa ich predá dostatočný počet - „nesie znaky hazardnej hry“. Polícia si to však očividne nemyslí. Podľa Hovorkyne KR PZ v Košiciach Jany Mesárovej celý prípad prešetrila a vyšetrovateľ rozhodol, že nie je dôvod pre trestné stíhanie.

Obývačka je priestranná. Foto: Rudolf Felšoci

Martinovi Krajňákovi odľahlo a verí, že k podobnému výsledku dospeje aj finančná správa, ktorá tiež preveruje jeho spôsob predaja nehuteľnosti.

Úplne legálny predaj

„Je to celé smiešne, pretože ja nie som podnikateľ, nemám otvorenú žiadnu živnosť, ani eseročku. Daňováci jednoducho nemajú dôvod kontrolovať ma. Veď ako obyčajný občan predávam nehnuteľnosť, ktorú vlastním. Všetci sa tvária, že aký problém vyrábam a ja sa pritom iba riadim obchodným zákonníkom. Ten jasne hovorí aj o prevode nehnuteľnosti za pomoci verejného prísľubu,“ vysvetľuje zamestnanec U.S. Steelu.

Oddelené súkromie: Spálňa s detskou izbou aj s kúpeľňou je na poschodí domu. Foto: Rudolf Felšoci

Pripomíname, že Martin verejne prisľúbil, že ak predá minimálne 20-tisíc zlosovacích lístkov, prebehne losovanie a víťaz sa stane vlastníkom jeho domu. „Síce ide o neštandardný predaj domu, ale ako inak sa mám dostať k svojim peniazom?“ pýta sa mladík.

Dom aj auto

Záujemcom o netradičný predaj ponúka Martin Krajňák aj možnosť získať novú autu Škodu Octavia a dovolenku za 3 000 eur. To všetko sa však môže udiať iba v prípade, že do 20. decembra kúpia záujemcovia dostatočný počet lístkov.

A to je, zdá sa, momentálne najväčší Martinov problém. Zatiaľ sa ich totiž predalo iba sto a po tom, ako sa prevalilo, že ho preveruje polícia, záujem o lístky úplne utíchol. Martin odvtedy nepredal ani jeden. Stále však verí, že Slováci sa zobudia a využijú možnosť za 20 eur získať jednu z troch ponúkaných cien.

VIDEO Plus 7 Dní