Šipoš počas tohto volebného obdobia vysával, žehlil aj sa ženil. Pozrite si GALÉRIU

Šipoš tvrdí, že pracujúcim ľuďom na Slovensku znížili dane. Hovorí aj o tom, že si pozeral štatistiky. "Za desať rokov narástli príjmy samospráv násobne! Nechcem strieľať čísla, ale keď poviem, že pred desiatimi rokmi mali nejaký príjem, tak teraz ho mali raz toľko," argumentoval pre portál startitup jeden z najbližších politikov Igora Matoviča (OĽANO). Šipoš zároveň tvrdí, že nie je pravda, že sa poplatky samosprávam nezvyšovali. "Vždy sa zvyšovali," trval na svojom Šipoš. Aj v súvislosti s drastickým zdražovaním pripomenul, že samosprávam vláda odklepla 16-percentné zvýšenie podielových daní z januára na február. Zároveň upriamil pozornosť na vládou zastropované ceny a plynu.

Šipoš: Samosprávy sú nejaká chránená zver?

Keď Šipošovi moderátor portálu Startitup napriek jeho tvrdeniam o pomoci pripomenul masívne protesty zástupcov Združenia miest a obcí Slovenska, politik OĽANO povedal toto: "Keď sa počas energetickej krízy museli uskromniť ľudia, museli sa uskromniť zamestnávatelia, musel sa uskromniť štát. Ja sa pýtam, prečo by sa nemohli uskromniť aj samosprávy? Samosprávy sú nejaká chránená zver?"

Poďla Šipoša sa tak, ako sa "uskromní štát" sa "musia uskromniť aj samosprávy, ale na úkor rodín s deťmi", pretože OĽaNO podľa jeho slov chcelo pomôcť tým najzraniteľnejším. "Preto sme sa podujali, aby sme prijali ten zákon 200 euro na dieťa," spomenul Šipoš známu Matovičovu atómovku, ktorá dostala do veľkého diskomfortu práve samosprávy.

Chodil okolo horúcej kaše

"Viete, ja som na takéto atómovky hrdý," nechal sa počuť poslanec OĽaNO. Vzápätí dostal od moderátora otázku, akú by dal OĽaNO známku za pôsobenie vo vláde, keby to známkoval ako v škole. "Od jedna do päť?" - opýtal sa pre istotu Šipoš. "Tak ako v škole," zopakoval moderátor. "Fuuuuh... Dobrá otázka. Samozrejme, že urobilo sa veľa dobrého aj veľa zlého... Neviem, či sa dá povedať akože jednou známkou... Lebo poviete študentovi, že všetky predmety dokopy, daj si jednu známku?" chodil okolo horúcej kaše šéf víťazného hnutia v parlamentných voľbách v roku 2020.

Správa štátu? Na trojku!

Po týchto slovách mu moderátor navrhol oznámkovať za OĽaNO zvládnutie "troch predmetov". Najprv to bol boj proti korupcii. "Za OĽaNO by som dal dvojku," hodnotil Šipoš. Na rad potom prišlo "spravovanie štátu". "Tam si myslím, že stále je čo robiť. Tam by som dal trojku," reagoval šéf Matovičovho klubu. A čo zdravotníctvo a školstvo? Akú známku si v tejto oblasti zaslúži OĽaNO podľa zástupcu tohto hnutia? Šipoš si povzdychol a po troch rokoch vo vláde uviedol: "To, čo sme zdedili po Smere... A čo tam všetko treba spraviť... Tam tá jednotka môže byť o 10 - 15 rokov, keď bude systematická práca. Ale myslím si, že tie procesy, ktoré sme naštartovali, tam si myslím, že kľudne dvojku - trojku..."

Celý rozhovor so Šipošom nájdete v rozhovore diskusného klubu serveru startitup.sk.