Písal sa marec 2015 a po boku vtedajšieho predsedu vlády a preborníka v robení klikov Roberta Fica sa začala objavovať nová kráska. Netrvalo dlho a vyšlo najavo, že je ňou bývalá účastníčka súťaže Miss Universe 27-ročná Mária Trošková, ktorá sa stihla zviditeľniť aj mimoriadne šteklivými fotkami v pánskom časopise či v kalendári výrobcu známej značky traktorov. Nuž a táto dáma zrazu sprevádzala jedného z najvyšších ústavných činiteľov.

Trošková nafotila akty pre pánsky časopis.
Trošková nafotila akty pre pánsky časopis.
Zdroj: ARCHÍV

Vo februári 2016 adresoval neznámy pisateľ vybraným slovenským médiám vskutku zaujímavý mail obohatený niekoľkými prílohami. Rozpísal sa v nich o tom, kto je Mária Trošková. Upozorňoval, že ide o bývalú priateľku a spolupodnikateľku talianskeho mafiána Antonina Vadalu, ktorý ako člen nebezpečnej zločineckej skupiny ‘Ndrangheta roky pôsobí na východe našej krajiny.

Informácie to boli zaujímavé a aj precízne vypracované. Až to vyzeralo, že vypadli z pera nejakého príslušníka tajnej služby či operatívneho pracovníka polície. V závere mailu položil rečnícku otázku:

"Môže sa vôbec po boku premiéra pohybovať takáto osoba?" 

Najnovšie vyjadrenie šéfa SIS, že tajná služba sa o Máriu Troškovú nezaujímala, sú preto prinajmenšom zarážajúce. 

O zlyhaní SIS sa dočítate v najnovšom vydaní PLUS 7 DNÍ >>