Počas včerajšej slávnosti odovzdávala univerzita v Nitre, v ktorej si cibria mozgy desaťtisíce študentov, tituly dvom významným osobnostiam.

Kiska si zlízol kritiku od Vila Rozborila. Všetko kvôli Kotlebovi!

Ilustračná snímka
Zdroj: TASR

Ako sa so škandálom univerzita vysporiada? Foto: TASR

Čestnú vedeckú hodnosť „doctor honoris causa“ odovzdali prof. Abrahimovi Habibullovi Khanovi, Ph.D. z Torontskej univerzity v Kanade a významnému pedagogickému psychológovi Dr.h.c. prof. Zdeňkovi Helusovi, DrSc. – in memoriam z Univerzity Karlovej v Prahe.

ODHALENIE Kotleba v politike bohatne. Po pol roku nová vila

Významné osobnosti kultúrneho života?

Na sociálnej sieti sa začali šíriť zhrozené statusy študentov univerzity, ktorí sa inaugurácie zúčastnili. Vôbec totiž nečakali, že na akademickej pôde, ktorá má byť po správnosti apolitická, narazia na dve kontroverzné osobnosti. Kotlebovci Milan Uhrík a Ján Kecskés boli podľa našich informácií prizvaní na odovzdávanie čestných titulov.

Vieme prví: Marian Kotleba má dôvod na radosť! Narodil sa mu syn

Milan Uhrík, popredseda ĽSNS.
Zdroj: Archív

Extrémista ako čestný hosť na slovenskej unvierzite. Vtip? Realita! Foto: Archív

„Na inaugurácii sa zúčastnia významné osobnosti slovenského kultúrneho i spoločenského života,“ píše sa na webovej stránke univerzity. Nuž, podľa vedenia univerzity patria k týmto ľuďom zrejme aj extrémisti od Kotlebu. Popredsedovia ĽSNS Milan Uhrík a Ján Kecskés. Mimochodom, druhý menovaný sa netají obdivom Jozefa Tisa.

Vykopli ich! Kotlebovským hliadkam vo vlakoch je koniec

Zdroj: Archív

Ján Kecskés sa netají svojim obdivom k Tisovi. Foto: Archív

Univerzita mlčí, učitelia sú v šoku

Slávnosť sa konala v hlavnej aule, v ktorej sa každoročne odovzdávajú tituly nielen študentom pri ukončení štúdia, ale aj rôznym osobnostiam akademického sveta. Z pozvaných hostí sú znepokojení aj učitelia. „Som z toho mierne v šoku. Popravde, je mi z toho zle. Hlavne nerozumiem, prečo práve ich, keď bol titul udeľovaný osobnostiam s medzinárodným pôsobením, ktoré sa venujú filozofii náboženstva, tolerancii a mieru,“ vyjadrila sa pre nás vážená doktorka pôsobiaca na jednej z fakúlt. Z pochopiteľných príčin nechce byť menovaná. Oslovili sme aj rektora univerzity Ľubomíra Zelenického, ktorý sa nám zatiaľ nevyjadril.

Viac na Pluska.sk: