V utorok večer sa na Hodžovom námestí v Bratislave konala demonštrácia. Na opozičnom proteste organizovanom Smerom-SD vystúpili viacerí politici. Opozícia a protestujúci dav volali spoločne po demisii vlády či riešeniach energetickej krízy.

Televízia Markíza odvysielala reportáž s titulkom "Dezoláti v uliciach", hneď na konci vysielania správ sa však ospravedlnila. "Redakcia Televíznych novín sa na záver ospravedlňuje organizátorom a účastníkom protestu pred prezidentským palácom, ako aj našim divákom za chybný tematický titulok počas živého vysielania z podujatia,“ vysvetlila moderátorka. "Do vysielania sa dostal neúmyselne a omylom. Ďakujeme za pochopenie,“ upresnil moderátor.

Pochybenie televízie ihneď začalo kolovať internetom. Tvrdo ho okomentoval napríklad predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). "Nazvať akéhokoľvek občana dezolátom, ktorý sa rozhodne vyjadriť svoj názor alebo protest, či vyjadriť svoj postoj účasťou na verejnom zhromaždení, je prerazením absolútneho dna, keď si uvedomíme, že to robí televízia, ktorá neustále moralizuje. Ktorá sa tvári ako morálny maják spoločnosti, tak týmto sa zaradila k absolútnemu mediálnemu bahnu. Chcem upozorniť vysielateľa, že môže podnikať na základe vôle ľudu ktorá cez svojich zástupcov v parlamente a cez nich volenú radu pre vysielanie a retransmisiu získala licenciu a teraz tých občanov nazvala dezolátmi… Tak nech si uvedomí, že vysiela aj vďaka týmto pre nich dezolátov."

Anketa
Pohoršil vás titulok o dezolátoch k reportáži o demonštrácii?

Nevhodný titulok, ktorý sa nemal do vysielania dostať, okomentoval na Instagrame aj samotný redaktor Adel Ghannam, s ktorým sa televízia spojila naživo počas protestu. "Stala sa chyba, ospravedlnili sme sa. A ja som to nenapísal ani nevymyslel."

Viac FOTO nájdete v GALÉRII