Poslanec Ladislav Kukolík pred regionálnymi voľbami verejne presviedčal voličov, aby odmietli Mariana Kotlebu ako banskobystrického župana a na jeho miesto zvolili Jána Luntera. Sám sa stal poslancom Banskobystrického samosprávneho kraja už po štvrté volebné obdobie a vstúpil do poslaneckého klubu takzvaných nezávislých, ktorí Luntera podporujú.

Teraz sa rozhodol z tohto klubu vystúpiť. Dôvody svojho rozhodnutia uviedol v liste adresovanom kolegom. Píše v ňom, že sa mu nikdy nepozdávala túžba Lunterovho syna Ondreja stať sa podpredsedom BBSK: “Už na našom prvom stretnutí v Hriňovej sme boli viacerí prekvapení ambíciou Ondreja Luntera stať sa podpredsedom kraja. Vtedy sme to zmietli zo stola ako neprijateľnú záležitosť. Ale po roku túto tému znovu otvoril sám… Najbizarnejšie na tomto prípade je to, že Ondrej Lunter sa na pozíciu vicežupana nominoval sám a po získaní dostatočnej podpory v zastupiteľstve ho už len formálne nominoval náš klub. A vrcholom jeho arogancie bolo, že hlavným dôvodom jeho autonominácie bolo odôvodnenie, že ho už predsa jeho otec nemôže financovať a živiť z rodinnej firmy!!! Počuli sme to všetci na vlastné uši na zasadnutí poslaneckého klubu. Áno, Ondrej Lunter je legitímne zvoleným podpredsedom BBSK a toto rozhodnutie rešpektujem, ale morálne etická rovina zostáva na hlave tak Ondreja Luntera, ale aj predsedu BBSK.”

Poslanec BBSK Ladislav Kukolík
Poslanec BBSK Ladislav Kukolík
Zdroj: FB L.K.

Reakcia Lunterovcov

Opýtali sme sa Ondreja Luntera, či pozná dôvody Kukolíkovho odchodu z klubu a on potvrdil, že Kukolíkov list čítal. “Pán Kukolík sa nerozhodol z klubu vystúpiť 25. apríla, keď som bol za podpredsedu zvolený 39 zo 41 prítomných poslancov Zastupiteľstva BBSK, ani týždeň po tom. Rozhodol sa tak spraviť až teraz v septembri, po tom, čo BBSK neposkytol okamžitú dotáciu 250 000 EUR na zimný štadión v meste Žiar nad Hronom, kde je pán poslanec viceprimátorom. Z klubu navyše vystúpil práve v deň, keď som spolu s takmer 50 starostami z kraja pred NR SR protestoval proti legislatívnemu návrhu Most-Híd, ktorým samosprávy prídu o 150 mil EUR, pričom primátorom mesta Žiaru nad Hronom je práve poslanec NR za Most-Híd, za ktorú kandidoval do NR SR v posledných voľbách aj pán Kukolík. Nepovažujem konanie pána Kukolíka za úprimné ani slušné a je mi ľúto, že sa uchýlil k takýmto metódam,” reaguje mladý Lunter na Kukolíkove výhrady.

Sám Kukolík však v spomínanom liste uvádza, že - áno, nereagoval hneď. Poslednou kvapkou, ktorá ho donútila konať, má byť totiž iná skutočnosť. Na bežných zasadnutiach si dovolil kritizovať Rozvojovú agentúru BBSK a vzápätí dostal od predsedu Luntera list so žiadosťou o vysvetlenie svojho postoja. “Musím úprimne priznať, že som bol z jeho obsahu nemilo prekvapený a aj dotknutý,” uvádza Kukolík urazený preto, že jeho otvorenú kritiku Lunter prirovnal k praktikám bývalého vedenia, čiže kotlebovcov. Konanie Lunterovcov považuje za sklamanie.

Ján Lunter so synom Ondrejom Lunterom
Ján Lunter so synom Ondrejom Lunterom
Zdroj: Branislav Ra?ko

Predseda BBSK Ján Lunter nechce na Kukolíkove obvinenia reagovať. Napísal nám len: “Nepovažujem za prínosné ani pre krajské fungovanie efektívne, aby som si názory s pánom poslancom Kukolíkom vymieňal cez média. S jeho vyjadreniami nesúhlasím, nezakladajú sa na faktoch, ale o tom s ním budem komunikovať štandardným spôsobom.”

FOTO Lunterových aktivít na župe v GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať: