„Je to hrozné, som z toho v šoku,“ zmohol sa na reakciu Martin Klus. Bývalý druhý muž ministerstva zahraničia je nadšený pilot. Na facebooku má fotky z kokpitu lietadiel školy, ktorej stroj sa dnes zrútil pri Trenčianskych Stankovciach. Išlo o štvormiestny aeroplán. „Ja zatiaľ lietam len na dvojmiestnych,“ povedal nám Klus, ktorý ostal z nešťastia naozaj zhrozený.

Zo susednej školy

Nadšenec lietania je aj Peter Pellegrini. Bývalý premiér sa učil pilotovať v škole, ktorá sídli na rovnakom letisku, ako tá, ktorej sa dnes stalo nešťastie. „Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám obetí dnešného leteckého nešťastia, o to viac, že pri ňom zahynuli až štyri osoby, pravdepodobne všetci piloti, ktorí ovládali lietanie. Pevne verím, že sa leteckému úradu podarí vyšetriť príčiny tejto nehody a že už nebudeme svedkami takýchto tragických udalostí,“ reaguje Pellegrini. „Išlo o leteckú školu, ktorá sídli na tom istom letisku, ako škola, ktorú som absolvoval ja. Kde som sa učil spoznávať lietanie, kde som robil svoje prvé okruhy a naučil sa lietať,“ vraví Pellegrini. „Musíme si naozaj všetci dávať vždy veľký pozor, aby sme nestratili koncentráciu, aby sme boli presvedčení, že aj technika je v najlepšom poriadku. A želám všetkým pilotom, tak ako sa hovorí "vždy šťastné pristátie",“ dodal expremiér.

Štyria mŕtvi

Nehoda sa stala pri obci Trenčianske Stankovce v okrese Trenčín. V lietadle, ktoré sa zrútilo, mali byť štyria ľudia. Nehodu neprežili.
Podľa hovorcu Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Mariána Petríka, k nešťastiu došlo krátko pred 14.45 h, na mieste zasahuje 11 profesionálnych hasičov z Trenčína s tromi kusmi techniky. Okrem toho sa na mieste nachádza veľké množstvo policajtov, ktorí uzavreli celé okolie.