Tip na článok
Dobrá spoločnosť: Takto sa zabával Ladislav Bašternák s bývalým ministrom a súčasným podpredsedom parlamentu Martinom Glváčom, vľavo, na svadbe Branislava Záhradníka.

Skúšajú našu trpezlivosť? Na oslavu, ktorú organizoval Bašternák, prišiel aj prednosta úradu

Kontroverzný podnikateľ Bašternák má priateľa vo vysokej funkcii na miestnom úrade. Ten nechýbal na oslave jeho dcéry.

Podnikateľ Ladislav Bašternák, podozrivý z miliónových daňových podvodov, nemá núdzu o kontakty. A to nielen vo vysokej politike, ale aj v tej komunálnej. A to priamo na Miestnom úrade Staré Mesto. Prednostom úradu je Bašternákov starý priateľ Peter Jesenský.

Ten sa nedávno zúčastnil aj na oslave narodenín Bašternákovej dcéry na Donovaloch.

Prednosta zo Starého mesta: Peter Jesenský dorazil do penziónu Encián, ktorý vlastní Bašternák s Kaliňákovým priateľom Marekom Turčanom, na oslavu Bašternákovej dcéry. Foto: Tony Štefunko

Skúša trpezlivosť

Meno Ladislava Bašternáka máta slovenskú verejnosť už vyše štyroch mesiacov. Možné daňové podvody s vratkami DPH, kšefty s Robertom Kaliňákom a kontroverzný prenájom bytu premiérovi skúšajú trpezlivosť bežných smrteľníkov.

No trpezlivosť niekoľkých obyvateľov bratislavského Starého Mesta skúšal Bašternák už roky predtým, než sa podnikateľove kauzy prevalili v médiách. Obyvatelia hradného kopca, kde Bašternák načierno postavil luxusnú bytovku Bonaparte a v súčasnosti buduje ďalšiu vilu bez súhlasu vlastníkov pozemku, už rezignovali.

Nepomohli im petície ani kompetentní úradníci. Najmä tí, ktorí mali na zákonné postupy pri stavbách Ladislava Bašternáka dohliadať. A to predovšetkým Miestny úrad Staré Mesto. Práve ten, kde na stoličke prednostu sedí jeho priateľ Jesenský.

Peter Jesenský, prednosta Starého Mesta. Foto: Tony Štefunko

Nepomáhal mu

„Poznám ho asi dvadsať rokov. Boli sme na oslave jeho dcéry, naše dcéry sú narodené v ten istý deň s odstupom nejakých rokov,“ povedal nám Jesenský na otázku, čo robil v hoteli Encián na Donovaloch. Svojmu hostiteľovi však vraj v obchodných veciach nepomáhal. Pomohol teda k vysokému postu Bašternák jemu?

„Myslíte, že na to má dosah? Zdá sa mi, že kombinujete nekombinovateľné. Na túto pozíciu som sa dostal vďaka pánovi starostovi, ktorý ma oslovil. Bašternák s tým nemá nič spoločné,“ tvrdí Jesenský. Starostom Starého Mesta je Radoslav Števčík, ktorý vyhral voľby s podporou Smeru.

VIDEO Plus 7 Dní