Zotrel ho ako tabuľu. Bývalý minister financií Ivan Mikloš, ktorý síce výmenu medzi Igorom Matovičom a Eduardom Hegerom ružovo nevidí, sa rozhodol Matoviča zastať pred Robertom Ficom. Ten chce totiž napísať list európskym ministrom financií o tom, aký je Matovič nehodný a nevhodný na funkciu ministra financií.

Ivan Mikloš: Zastal sa Igora Matoviča. Ficovi pripomína, ako o svojich skúsenostiach hovoril jeho nominant Ján Počiatek.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

„Nuž, rád by som Ficovi pripomenul, že on nominoval na túto funkciu istého Jána Počiatka, ktorý ju potom aj štyri roky vo Ficovej vláde vykonával. Akým spôsobom, o tom najlepšie svedčí jeho "slávne" video s bývalým generálnym prokurátorom Trnkom, na ktorom sa nielen dohovárajú na tom, ako zametú Počiatkovu korupčnú kauzu Tipos/Lemikon pod koberec, ale kde Počiatek aj veľmi farbisto popisuje, aký "kvalifikovaný" bol pre túto funkciu a ako ju vykonával, napríklad práve v tom Bruseli, kde ide Fico písať,“ napísal na facebook Mikloš.

Fico a jeho minister: O pár rokov neskôr opísal Počiatek svoje schopnosti vykonávať funkciu ministra Dobroslavovi Trnkovi.
Zdroj: Hinca Michal

Boli dezorientovaní

A ospravedlňujúc sa za vulgarizmy citoval samotného Počiatka: „Problém bol v tom, že my sme boli dezorientovaní. Čo myslíš, že ja som vedel, jak tie verejné financie fungujú? K**** baraní som vedel.“ V tom istom videu, ktoré nahral Trnka vo vlastnej kancelárii na kameru, ktorú mu pomohol nainštalovať Marian Kočner však exminister Ficovej vlády povedal aj viac. Napríklad opísal rokovania v Bruseli, ktoré musel ako financmajster občas absolvovať a Mikloš to dnes Ficovi pripomnína.

V rovnakom rozhovore Ján Počiatek Trnkovi hovorí o tom, ako vyriešiť kauzu Lemikon: „V prípade, ak zvládneme komunikačne túto pasáž. Keď z toho vyjdeme nie ako ko*oti.“ Trnka odpovedá: „Spravím vám marketing.“ Počiatek dal prokurátorovi doplňujúcu otázku: „Dá sa povedať niečo v duchu, že sme sa efektívne bránili?“ Trnkova odpoveď znela: „Áno.“
Zdroj: Youtube

„Musel som tam ísť v pondelok, skončili sme asi o desiatej. A celá partička, že čo budeme robiť? Že ideme tu niekde do baru, len tak na krátko. Jasné. O štvrtej ráno sme tam hľadali nejakú kebabovú uličku, do p*** a žrali sme tam kebaby niekde v p***, neviem, kde sme to boli naj*****. A ráno o devátej choď do p*** si tam sadnúť. Žáhu som mal, neviem, čo sme tam zežrali všetko, naj***** úplne, k****... Vieš dobre, že jeden oblek - sa Ti nechce veľká kabela niesť do lietadla, tak len inú košeľu, oblek, smrdel som do p*** celý, zaj***** do p***, zle mi bolo, grgalo sa mi..."

Viac FOTO Počiatka v GALÉRII

Na záver sa Mikloš pýta, či by nemal Fico ten list, čo bude posielať do Bruselu, nechať podpísať aj Počiatka.