Valentín H. podal sťažnosť voči tomu, že ho Okresný súd v Košiciach ešte 5. januára vzal do väzby. Obvinený je z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Polícia ho viní zo surovej smrti 46-ročnej zdravotnej sestry Eriky, ku ktorej došlo krátko po šiestej hodine ráno v prvý deň Nového roka v Michalovciach. 

"Senát Krajského súdu v Košiciach na neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť Valentína H. obvineného z obzvlášť závažného zločinu vraždy proti uzneseniu Okresného súdu Košice II o jeho vzatí do väzby," uviedla hovorkyňa krajského súdu Anna Pančurová s tým, že sa tak stotožnil s rozhodnutím okresného súdu o existencii dôvodnej obavy, že obvinený ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu a bude pokračovať v trestnej činnosti.

Chytili ho vo vlaku

Policajti ho totiž chytili v nočnom vlaku smerujúcom do Českej republiky, kam sa snažil uniknúť. Pomohli železniční policajti, ktorí si ho všimli ešte na železničnej stanici v Michalovciach. Keď bol známy opis páchateľa, ozvali sa kolegom a dali im informácie, na ktorý vlak nasadol a tak ho boli schopní kukláči zadržať v Žiline.

Valentína pokladá polícia za útočníka, ktorý bažiac po peniazoch z bankomatu dobodal 46-ročnú Eriku. Žena sa pred ním snažila uniknúť, čo ukázali bezpečnostné kamery v okolí. Zachytili dokonca aj jej výkriky plné bolesti a zúfalé volanie o pomoc. Nikto z obyvateľov okolitých domov však nereagoval. Až zhruba po hodine našla mŕtve telo zdravotnej sestry náhodná okoloidúca, ktorá okamžite privolala záchranku. Dobodanej žene však už pomoci nebolo.