Tip na článok
Slotov dom prehľadalo spolu asi 25 policajtov s troma psami.

Slota o policajnej razii: Bolo to ako vylodenie v Normandii!

Polícia prehľadala dom Jána Slotu pre trestné oznámenie dvoch dievčat. Hľadané drogy vraj nenašla.

Galéria k článku (6 fotografií )
S Luciou (26): Slota tvrdí, že žiadne baby nepotrebuje. Má mladú sexi frajerku.
Záťah: Slotov dom prehľadalo asi 25 policajtov s troma psami.
Ján Slota: Popiera, že by dievčatám niečo spravil. Prehliadka bola podľa neho ako vylodenie v Normandii.

Ráno desiateho decembra to v centre Žiliny vyzeralo, akoby tam nakrúcali film Mission Impossible 6. Ibaže hlavným hrdinom tentoraz nebol Tom Cruise, ale Ján Slota. Dom, kde žije bývalý primátor, prehľadávalo od prízemia po povalu najmenej dvadsaťpäť mužov zákona. Aj so psami hľadali drogy.

Takmer tri mesiace po tom, ako sa vraj odohralo zneužitie, z ktorého niekdajšieho lídra Slovenskej národnej strany obviňujú dve šestnásťročné Žilinčanky, Mirka a Betka. Podľa Slotu sa zásah skončil fiaskom. Policajti žiadne drogy nenašli, lebo ani nemohli. On nikdy žiadne ani nevidel, ba naopak, vždy proti nim bojoval. Na polícii zatiaľ nevypovedal.

Prehľadali celý dom

Muži zákona prišli do domu okolo 8.30 ráno. Slota tam v tom čase nebol, zavolali ho neskôr, aby prišiel otvoriť svoj byt, ktorý by inak museli otvoriť sami.

„Môžeme potvrdiť, že sme vykonali procesné úkony súvisiace s trestnými oznámeniami, ktoré smerujú k osobe Jána S. Z dôvodu možného zmarenia alebo sťaženia vyšetrovania nebudeme v súčasnosti poskytovať k predmetnej veci žiadne bližšie informácie,“ stroho nás odbil žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.

Slota nepopiera, že zásah ho mierne vykoľajil. „Pripadalo mi to ako vylodenie Spojencov v Normandii. Neviem, čo som komu urobil, no aj podľa vyjadrení verejnosti a ľudí, čo ma dennodenne stretávajú na ulici, je priebeh tejto nechutnej záležitosti nanajvýš divný a záhadný,“ hovorí Slota.

To, či bola prehliadka takmer tri mesiace po údajnom skutku adekvátna, hodnotiť nechcel. „Na to sú právnici a odborníci v danom odbore,“ hovorí.

„Ale vpadnutie asi dvadsiatich piatich policajtov s troma psami, uzavretie budovy a zatarasenie východov... to mi pripadá skôr ako zásah protiteroristického komanda voči vodcovi klanu a nie ako normálny prístup odzrkadľujúci demokratické zriadenie,“ dodáva s tým, že všetci ľudia vedia, ako celý život tvrdo a nekompromisne vystupuje proti drogám.

Ba dokonca ani nevie, ako droga vyzerá. „Nieto, aby som ich prechovával či niekomu podával. Ulice sú plné toho svinstva, mladí ľudia sú pod vplyvom všakovakých návykových látok a mne, ktorý je znechutený týmto stavom spoločnosti, urobia raziu, akoby som bol narkobarón.“

Čítajte viac:

Slota naháňa mladosť: Obvinenie zo znásilnenia a nová milenka!

Drogy vraj nenašli

Ani polícia podľa jeho slov žiadne drogy nenašla. Nezhabala vraj nič. „Pokiaľ viem, polícia nič nezobrala, pretože zákrok bol smerovaný na vyhľadávanie drog.

Avšak prehliadka sa nekonala len v súkromných priestoroch bytu, kde bývam, ale aj v reštaurácii, kaviarni, v suterénoch, garážach a neviem, či aj v kanceláriách, ktorých je tu dosť veľa, takže neviem dať s istotou stanovisko. Nemohol som byť všade. Ale podľa vyjadrení príslušníkov prebehlo všetko v poriadku,“ dodáva exprimátor Žiliny.

Mužov zákona však nehaní. „Správali sa slušne a myslím, že oni samotní nemôžu za nič, len si plnia pracovné povinnosti,“ pokračuje. „Vžite sa do mojej situácie a pochopíte, ako sa cíti človek, ktorého neprávom pošpinia a ťahajú po novinách najskôr ako úchyláka, ktorý znásilňuje mladistvé dievčatá, a po dnešnom zásahu zrejme aj ako narkobaróna.“

Dodáva však, že je tvrdý chlap a nezrúti sa z toho. „Nepopieram, že je to nepríjemné a ponižujúce, no každý, kto pozná Jána Slotu, sa z tejto frašky smeje.“

Nikoho neobvinili

Polícia v prípade oznámenia za zneužitie, ktoré podali dve dievčatá, začala trestné stíhanie vo veci. „V súvislosti s predmetnými trestnými oznámeniami nebolo do súčasnosti vznesené obvinenie konkrétnej osoby.

Právnu kvalifikáciu nebudeme konkretizovať vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a vykonávanie všetkých potrebných úkonov v zmysle Trestného poriadku,“ povedal nám policajný hovorca Moravčík.

Slota zatiaľ pred vyšetrovateľom nevypovedal. Bol síce predvolaný, no je práceneschopný. „Prostredníctvom právneho zástupcu som sa ospravedlnil a požiadal o nový termín výsluchu. Vypovedať budem a pevne verím, že táto nechutná záležitosť sa už čoskoro skončí,“ vraví Slota.

Po dvoch mesiacoch

Dievčatá podali oznámenie na polícii takmer po dvoch mesiacoch od údajného zneužitia. To sa vraj stalo 17. septembra. Jedna z dievčin prišla domov bosá, bez kabelky a s ranou na tvári. Mame povedala, že bola s Jankom Slotom, a hanbila sa vysvetliť, čo sa stalo.

Domov však chodila aj potom istý čas neskoro a vyhovárala sa, že bola s kamarátkami. Jednu noc sa však nevrátila a nereagovala na telefonát. Jej mama nahlásila, že je nezvestná, a tak ju hľadali aj policajti. Keď ju priviedli domov, porozprávala mame, čo sa stalo. Údajne ju Slota nadájal alkoholom a neskôr ju vraj dokonca omámil tabletkou. Potom ju zobral na izbu a zneužil.

Popiera to

S trestným oznámením sa k prvému dievčaťu pridalo ďalšie. Podľa našich informácií sa často pohybujú spolu. Vypovedali vraj až deväť hodín. Podľa Slotu je celý príbeh len scenár, ktorý niekto napísal. Obvinenie odmietol hneď, ako sa dostala vec na verejnosť. „Pevne verím, že polícia bude robiť svoju robotu a bude sa na to pozerať cez prizmu dôkazov,“ povedal nám Slota koncom novembra.

Podľa neho neprišlo obvinenie dvoch maloletých len tak. To, že dievčinám niečo urobil, rezolútne popiera, a tvrdí, že ho okradli. „Keď sa nad tým normálny človek zamyslí, nie je normálne, aby sa na základe výpovede nejakých zlodejok, ktoré ma okradli, rozpútalo také peklo.

Som nahnevaný a rozhorčený, ale časom sa to upokojí a mne je už tých dievčat ľúto. Myslím si, že sa stali nástrojom nejakej mašinérie a ani si to neuvedomujú. Indície sú rôzne a pravda vždy časom vypláva na povrch,“ vracia úder Slota.

Boja sa

Matka jedného z dievčat však verí, že jej dcéra aj s kamarátkou si nevymýšľajú. „Viem, čo tvrdí pán Slota. Ale pravda je pri dievčatách. Nechceme sa vyjadrovať, ide aj o našu bezpečnosť. Bojíme sa,“ vyhlásila, keď kauza prepukla.

Podľa spolužiačky jednej z dievčin je Mirka slušná, nekonfliktná. „Je mi divné, že by sa dostala do niečoho takého,“ povedala nám pätnásťročná Žofia. Druhú dievčinu, Betku, poznali na sídlisku, kde býva, vo viacerých krčmách. O tom, či sa skutok odohral tak, ako ho opísali, to však nehovorí nič. Prípad musí vyriešiť polícia.

VIDEO Plus 7 Dní