Slovenského europoslanca Vladimíra Bilčíka (Spolu) zvolili v utorok za koordinátora Osobitného výboru pre zahraničné zasahovanie do všetkých demokratických procesov v Európskej únii vrátane dezinformácií (ING2). TASR o tom informuje na základe stanoviska, ktoré má k dispozícii.

"Som poctený, že kolegyne a kolegovia z frakcie ľudovcov mi opätovne zverili funkciu ich koordinátora vo výbore pre boj s dezinformáciami," reagoval na zvolenie Bilčík. Dodal, že ho teší, že bude môcť výrazne formovať európsku a teda aj slovenskú politiku v oblasti boja s dezinformáciami.

Úlohou slovenského europoslanca bude komunikovať o práci ďalších 17 poslancov a poslankýň európskych ľudovcov (EPP) v tomto výbore v súlade s prioritami najsilnejšej frakcie v Európskom parlamente (EP).

Bilčík v minulosti pôsobil ako koordinátor v Osobitnom výbore EP pre zahraničné zasahovanie do volieb a pre boj s dezinformáciami (INGE). Pozíciu koordinátora europoslancov bude naďalej zastávať ako jediný Slovák.

Viac FOTO europoslanca Bilčíka v GALÉRII

Túto funkciu považuje Bilčík za vysoko aktuálnu pre celú EÚ a obzvlášť pre Slovensko. Potvrdzuje sa totiž, že práve Slováci majú spomedzi krajín v strednej a východnej Európe najväčší sklon veriť konšpiračným teóriám, informuje europoslanec v stanovisku.