Nič nedostal zadarmo ani ako odmenu za peknú tvár a vyšportované telo. Adam Barabáš odmalička nasledoval svoje sny: z malého mesta na západnom Slovensku až na pódiá v Los Angeles či Las Vegas. Predstavil sa vo viacerých vychýrených tanečných šou, medzi nimi aj erotikou nabitej Chippendales. Ako sa chlapec z malého slovenského mesta ocitne vo veľkom svete šoubiznisu a v jednej z najznámejších chlapčenských tanečných skupín? „Talent je jedna vec, ale človek musí hlavne chcieť a potom sa všetko dá,“ hovorí.

Chcel byť gymnastom

Jeho cesta na výslnie sa začala v Dubnici nad Váhom. Už ako malé dieťa robil spoločnosť mame v telocvični, kde trénovala dievčatá gymnastiku. Tento šport ho natoľko fascinoval, že aj on túžil po dráhe vrcholového gymnastu, ktorý bude Slovensko reprezentovať na olympiáde. V rodnom meste žiadny oddiel nebol, šiel teda v jedenástich rokoch na konkurz do Bratislavy. „Nevzali ma. Vraj som bol už starý na to, aby som dohnal všetky náradia. Veľmi ma to sklamalo, ale neodradilo,“ spomína.

Adamov príbeh potvrdzuje, že všetko zlé je na niečo dobré. Ako tínedžer sa dostal do tanečnej skupiny Aura Dance v Trenčíne pod vedením trénerky Barbory Kuzl, s ktorou sedem rokov reprezentoval Slovensko na medzinárodných súťažiach. „Práve vtedy som si uvedomil, že tanec a umenie, to je moja cesta,“ dodá.

Po maturite na súkromnom konzervatóriu v Nitre vyhral titul muž roka. „Prihlásil ma kamoš bez môjho vedomia. Nikdy by mi nenapadlo ísť do súťaže krásy. Nemám rád veľké egá. No vyplatilo sa to!“ Na Mister International 2010 v Indonézii už cenu nezískal, zato si priniesol novú skúsenosť.

Keď Adam hovorí o svojom živote, naozaj máte pocit, že ak človek odmietne prešľapovať na mieste, dokáže čokoľvek. Na koncerte Kylie Mi­nogue v Prahe spoznal jedného zo speváčkiných tanečníkov. Poradil mu, že ak chce účinkovať v takejto šou a cestovať po svete, musí ísť do Los Angeles na kastingy, zapísať sa do agentúry, zobrať si čo najviac tanečných a hereckých hodín, postretávať ľudí a hlavne mať vo vrecku pracovné víza. „Moja najúžasnejšia sestra Simona sa ponúkla, že pôjde so mnou. Angličtinou a sebavedomím som extra nevynikal,“ usmieva sa talentovaný mladík. Súrodenci si teda kúpili letenky, rezervovali tri noci v losangeleskom moteli, zbalili kufre a vydali sa za americkým snom.

To sú gény!

Už tri týždne po príchode do mekky šoubiznisu mal Adam v rukách kontrakt s manažérkou, mimochodom, takisto z Dubnice nad Váhom. „Pomohla mi dostať sa do najväčšej tanečnej agentúry v Amerike a už to išlo,“ spomína. Absolvoval kasting za kastingom a tri roky po príchode si ho všimol režisér a choreograf Frank Gatson jr., s ktorým od svojich začiatkov úzko spolupracuje speváčka Beyoncé, ale stará sa aj o tanečné choreografie Rihanny či Jennifer Lopezovej. „Vďaka nemu som sa presťahoval do Las Vegas a tancoval v najstaršej a najväčšej tamojšej šou Jubilee!“ dodá.

Po siedmich rokoch opäť účinkuje v tom istom divadle v Las Vegas, tentoraz svoje tanečné umenie predvádza v hlavnej úlohe šou Extravaganza. 

Občas sa objaví v nejakej reklame a láka ho herectvo. „Myslím, že to bude moja ďalšia cesta. Veľmi by som chcel hrať vo filmoch v Hollywoode,“ netají sa svojimi odvážnymi plánmi. Adam pochádza z umeleckej rodiny, takže jablko nepadlo ďaleko od stromu. Jeho mama kedysi vyhrala spevácku súťaž Zlatá ruža v Detve, skladala na klavíri vlastné piesne a vystupovala so svojou hudobnou skupinou. „Okrem toho získala titul majsterky Slovenska v gymnastike. Môj dedo bol takisto vrcholový gymnasta - majster Československa na bradlách. Pôsobil aj ako klavirista v džezovej skupine,“ vymenúva.

Manžel z brandže

Vrodené nadanie je jedna vec, ale presadiť sa v najslávnejších svetových šou si žiada aj čosi navyše. „Nič nie je nemožné. A ako sa presadiť v šoubiznise? Je to jedna veľká ,fejkarina‘ plná reálnych dobrodružstiev. Treba sa naučiť hrať jej hru a to všetko príde skúsenosťami. Hlavne si musíte veriť a ľúbiť sami seba. Jednoducho byť ten, s ktorým ľudia chcú pracovať, byť dravý, milý, profesionálny. Konkurencia je obrovská,“ reaguje na naše otázky.

Vyžaruje z neho nezlomnosť a priam nákazlivá energia. A šťastie našiel aj v súkromnom živote. „Bola to láska na prvý pohľad. Neskôr sme zistili, že obaja pracujeme v šoubiznise. Bryan bol vtedy hlavný hosť v Chippen­dales ako spevák, choreograf a kreatívny režisér. Nádherný černoch s úžasným srdcom a so zmyslom pre humor. Boli sme pre seba jednoducho stvorení,“ básni o svojom manželovi, s ktorým sa zoznámil pred šiestimi rokmi náhodne na eskalátoroch v kasíne Ballys. „Vzali sme sa pred piatimi rokmi v Las Vegas. Žiadna veľká svadba, len pár ľudí,“ upresní.

Aj Adam zahviezdil vo svetoznámej mužskej šou Chippendales, ktorá sa preslávila zaujímavou choreografiou s prvkami erotiky a energickej hudby. V partii desiatich až dvanástich polonahých tanečníkov s dokonalými telami si každá návštevníčka populárneho vystúpenia nájde toho svojho.

Pozvanie do Chippendales

„Prvý raz som sa naučil vyzliekať na pódiu v Japonsku, v malej šou iMen Tokyo, ktorej choreografiu mal pod palcom Chris Judd, bývalý manžel Jennifer Lopezovej,“ prizná talentovaný mladík. Po skončení zmluvy odišiel domov na Slovensko a tam ho zastihol telefonát od Chippendales, že ho chcú vziať na svetové turné. „Kastingy do tejto šou prebiehajú väčšinou vo Vegas, kde má Chippendales svoje sídlo. Chalani dostanú číslo, naučia sa pár osmičiek choreografie, ktorú potom odtancujú pred režisérmi a producentmi. Tí sa potom spýtajú, či niekto spieva alebo má špeciálny talent, ktorý by chcel odprezentovať, a hotovo. Samozrejme, počas konkurzu sú chalani bez trička,“ upresní.

Nielenže krásavci na turné zažijú nezabudnuteľné chvíle a obdiv fanúšičiek z celého sveta, poteší aj zárobok. „Je to od 1 200 do 2 500 dolárov týždenne. Závisí od toho, čo robíte, či ste na mikrofóne, koľko kontraktov máte za sebou. Navyše máte svojho kuchára a väčšinu výdavkov hradených,“ prizná.

Vlani v marci im zostávali do konca turné dva týždne, keď prepukla pandémia. „Teraz po sedemnástich mesiacoch Chippendales opäť otvárajú svoju rezidenciu tu, vo Vegas. Pýtali sa ma, či chcem byť s nimi v tíme, ale rozhodol som sa, že dokončím ešte šesť mesiacov s Extravaganzou a potom uvidím. Pevne dúfam, spolu s fanúšikmi, že od budúceho roku sa nám znovu začne turné,“ vysvetľuje.

Mr. Marec

Aj keď by sa zdalo, že toľko pekných chlapov pokope môže vyvolávať napätie či nevraživosť, Adam na spoluprácu s kolegami v Chippendales nedá dopustiť. „Mal som šťastie, že moji bratia sú úžasné povahy,“ hovorí o nich familiárne. „Väčšina z nich medituje, má zdravý životný štýl. Sme super kolektív vrátane manažérov a ľudí zo zákulisia. Ale počul som, že na predchádzajúcich turné sa chalani pobili do krvi. Preto len čo má niekto príliš veľké ego, je ‚out‘,“ pripomína. Ani s fanúšičkami nemá problém, hoci si iste mnohé robia na neho chuť. „Pravdupovediac, bol som jediný gay z nášho tímu a som ženatý,“ pousmeje sa 30-ročný muž, ktorý sa ocitol v štyroch kalendároch Chippendales a tento rok sa vďaka hlasovaniu dostal do All Star Calendar 2021 ako Mr. Marec.

Viac FOTO v GALÉRII >>

Nechýba mu rodná krajina? „Naposledy som bol doma na Vianoce 2019, vlani mi to korona  prekazila. Keď som bol s Chippen­dales  v Európe, podarilo sa mi stráviť čas aj s najbližšími. Keď neprídem ja, prídu oni za mnou,“ hovorí o ľuďoch, v ktorých má obrovskú oporu. „Mám tú najlepšiu rodinu, bez ktorej si život neviem predstaviť.  Mamina so sestrou sú moji najväčší fanúšikovia,“ dodáva.