Tip na článok
Silvia Shahzad je poslankyňa NR SR, ktorá vie rozhodne zaujať. Do parlamentu sa dostala ako prvá hendikepovaná žena, vydala sa utečenca z Pakistanu a teraz sa ponáhľa do práce.

Slovenská poslankyňa Shahzad nastupuje do práce. O dvojmesačného syna sa bude starať jej pakistanský manžel

Ani nie dva mesiace potom, ako porodila zdravého chlapček nastupuje opozičná poslankyňa Silvia Shahzad z klubu OĽaNO do parlamentu. No a zatiaľ, čo ona bude rokovať, o malého synčeka Tarika sa bude starať jej manžel Yasira, utečenec z Pakistanu.

Silvia sa zaňho vydala vlani na jeseň. Medzitým už získal trvalý pobyt na Slovensku.

Láska cez internet

Silvia Shahzad na seba upozornila v podstate okamžite po posledných parlamentných voľbách. Stala sa totiž prvou ženou na invalidnom vozíčku, ktorú voliči poslali do poslaneckej lavice.

Silvia Shahzad sa už nejaký čas teší z toho, že jej manžel získal trvalý pobyt na Slovensku.
Silvia Shahzad sa už nejaký čas teší z toho, že jej manžel získal trvalý pobyt na Slovensku.
Foto: Július Dubravay

Bolo to na jar 2016. Už o niekoľko mesiacov neskôr zaujala opäť. Zmenila si totiž priezvisko z Petruchová na Shahzad. Vysvitlo, že sa vydala za utečenca z Pakistanu, ktorý žiadal o azyl v Nemecku.

Spoznali sa prostredníctvom internetu a slovenská poslankyňa napriek veľmi negatívnym náladám spoločnosti voči migrantom svoju lásku silno obhajovala.

Ponáhľa sa

Keď emócie okolo svadby poslankyne ako tak utíchli, verejnosť sa dozvedela, že čaká bábätko. Táto informácia sa, samozrejme, nezaobišla bez kadejakých blbých rečí, šťastná Silvia Shahzad si z nich však ťažkú hlavu nerobila. Na bábätko sa tešila, hoci tušila, že jednoduché to mať nebude.

Na svet ho priviedla začiatkom tohtoročného septembra v martinskej nemocnici a spolu s manželom mu vybrali meno Tarik. Na materskej však nepobudla dlho. Zúčastní sa už dnešnej (utorkovej) schôdze parlamentu, čo nám aj sama potvrdila.

A kto sa postará o bábätko, kým ona bude tuho rokovať? „Kým pracujem, o dieťa sa stará jeho otec, ktorý svoju rodičovskú úlohu zvláda výborne. Je veľmi starostlivý," povedala nám s úsmevom poslankyňa.

Získal pobyt

Prezradila nám zároveň, že Yasirovi, jej manželovi, sa už podarilo získať trvalý pobyt na Slovensku. Na život v našej krajine si vraj v pohode zvykol. „Je tu spokojný. Naše okolie ho prijalo len pozitívne," konštatovala.

Viac o tom, kedy a na ako dlho Yasir pobyt získal a či musel splniť nejaké podmienky sa dočítate v novom vydaní PLUS 7 DNÍ.

Plus 7 dní
Plus 7 dní
Foto: Plus 7 dní
VIDEO Plus 7 Dní