Tip na článok
Jozef Brhel: Jeho budúcim susedom by mal byť Miro Šatan. Veľkolepá drevenica: Údajný oligarcha stavil na tradičný tatranský materiál

Slovenské Beverly Hills v Lomnici: Odhalili sme luxusnú vilu Ficovho sponzora!

Kde leží najdrahšia slovenská dedina? Jednoznačne pod Tatrami, kde na okraji Veľkej Lomnice nažívajú hokejisti s oligarchami.

Asi najcelebritnejšia ulica vo Veľkej Lomnici je akési slovenské Beverly Hills. Majitelia síce nevyjdú priamo z chalupy do lesa, zo záhradných altánkov však môžu sledovať dianie na golfovom ihrisku, ktoré majú akoby na dlani.

Ivan Kiňo, bývalý poslanec za stranu HZDS, si obstaral vilu v Lomnici v rovnakom čase, ako údajný oligarcha Jozef Brhel. Foto: Emil Vaško

Stačí pozrieť do katastra a nestačíme sa čudovať, aké susedské kombinácie tu mohli vzniknúť. Bezprostredne vedľa seba si tu zaobstarali chalupy napríklad Ivan Kiňo a Jozef Brhel. Teda dvaja exposlanci za HZDS, o ktorých sa minimálne hovorilo ako o sponzoroch Ficovho Smeru.

Zatiaľ čo Brhel stavil na dvojpodlažnú slovenskú drevenicu, Kiňo dal prednosť modernejšiemu dizajnu z kameňa a parcelu si neoplotil. Obaja si nehnuteľnosti obstarali v rovnakom čase pred jedenástimi rokmi.

Čítajte viac:

EXKLUZÍVNE VIDEO: Odhalili sme jadranskú vilu údajného sponzora Smeru! Žije v tomto luxuse

Sivé eminencie našej politiky sa vo Veľkej Lomnici ocitli v dobrej spoločnosti. Z jednej strany susedia s hokejovou legendou Mirom Šatanom, na ktorého pozemku zatiaľ len rastú stromy. Z opačnej strany si veľkopodnikatelia môžu „poklebetiť“ s jeho kolegom Zdenom Chárom.

O tom, ktorí slávni hokejisti a oligarchovia majú v susedstve pozemky a nehnuteľnosti sa dočítate v najnovšom čísle Týždenníka Plus 7 Dní!

VIDEO Plus 7 Dní