Samotný Harabin pre médiá naznačuje, že o Lališovi a spol. na Špeciálnom trestnom súde rozhodoval nezákonný senát. Ak sa táto informácia potvrdí, otvára sa pre prokuratúru cesta, ako opäť dostať do hry o spravodlivosť štyridsaťšesťročného bohatého podnikateľa Mareka Trajtera.

EXKLUZÍVNE spoza mreží: Mikuláš Černák prehovoril pre Plus 7 Dní!

Vražda milenca Belohorcovej

Trajter bol pôvodne obžalovaný spolu s Lališom a jeho ľuďmi. Vďaka svojim kontaktom v tajnej službe sa mu podarilo zo Slovenska včas ujsť, ale napokon ho zo Seychel doviezli v putách a zavreli do väzby. Podľa prokuratúry si u sýkorovcov objednal vraždu svojho bývaléha parťáka Romana Deáka a Lališ rozhodol, kto a kedy túto vraždu vykoná. Deák - v tom čase to bol milenec Zuzany Belohorcovej a manžel súčasnej manželky exministra Jirka Malchárka Sofie Malchárkovej - bol zastrelený 20. októbra 1999 devätnástimi ranami od chrbta. Rovnaký názor na Trajterovu vinu má aj prvostupňový súd. V teraz už zrušenom rozsudku uvádzal, že „M.T. v reštaurácii Tenis v Bratislave zadal požiadavku Petrovi Havašimu a Ivanovi Cupperovi na vykonanie vraždy Romana Deáka za najmenej dva milióny slovenských korún.“

EXKLUZÍVNE spoza mreží: Mikuláš Černák prehovoril pre Plus 7 Dní!

Vyviazol vďaka plynutiu času

Špecializovaný trestný súd neuvádzal celé Trajetrove meno ako stálo v obžalobe, ale iba jeho iniciály, lebo v prípade milionára trestné stíhanie zastavil. Pri objednávke vraždy vraj už došlo vzhľadom k dlhému časovému odstupu od spáchania zločinu k premlčaniu a tak Trajter mohol s úsmevom vyjsť spoza mreží na slobodu. Prokurátor sa tomu snažil zabrániť, premlčanie spochybňoval, ale neúspešne.

Mafiánsky bos Mikuláš Černák prehovoril pre PLUS 7 DNÍ. Kto ho v časoch najväčšej slávy platil?

Ešte nevyhral

Ak Harabinov senát skutočne vysloví názor, že v prípade Lališa a spol. rozhodoval nezákonný senát a prípad začnú odznova riešiť iní sudcovia, mohla by prokuratúra z rovnakých dôvodov napadnúť zastavenie trestného stíhania Mareka Trajtera. Na Úrade špeciálnej prokuratúry však zatiaľ nechcú špekulovať, či na Najvyšší súd SR podajú v tejto veci dovolanie. Kým nebudú Harabinove slová pevne stáť čierne na bielom, nie je možné odhadnúť ich dosah. To ale nič nemení na skutočnosti, že Trajter nad minulosťou ešte celkom nevyhral.

EXKLUZÍVNE FOTO Černákovec Ján Kán si užíva na slobode. V prominentnej spoločnosti!