Tip na článok
Policajti nosia väčšinou pevnú obuv. Až na výnimky.

Slovenskí policajti v kroksoch! Pozrite, ako chodia VYSTROJENÍ na akcie!

Muži zákona sa pred pár dňami na oficiálnej facebookovej stránke pochválili veľkolepým záťahom proti údajným daňovým podvodníkom. V rámci propagácie svojej činnosti dokonca zverejnili video, ktoré malo zachytávať ich profesionálny výkon. Verejnosť však videla aj to, čo možno radšej ani nemala.

Galéria k článku (7 fotografií )
Viete si prestaviť, že by vás na ceste zastavoval dopravný policajt v šľapkách?
Zatiaľ čo niektorí elitní príslušníci, či už polície alebo zboru väzenskej a justičnej stráže sa musia aj v najväčších horúčavách nahodiť do plnej výzbroje, iní si na akcie pokojne chodia v šľapkách.
Zatiaľ čo niektorí elitní príslušníci, či už polície alebo zboru väzenskej a justičnej stráže sa musia aj v najväčších horúčavách nahodiť do plnej výzbroje, iní si na akcie pokojne chodia v šľapkách.

A síce to, že niektorí slovenskí policajti chodia na dôležité akcie obutí akoby sa vybrali rekreovať a nie zaisťovať dôležité stopy. V populárnych gumových šľapkách.

Nie je policajt ako policajt

Pri sledovaní ich práce iste nejednému občanovi občas napadne, že policajti, či príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže to veru nemajú jednoduché. Najmä členovia elitných jednotiek, ktorí zločincov chytajú a predvádzajú v ustrojení, z ktorého im temer ani oči nevidieť.

SBS s mafiánskym pozadím. Čo s ňou majú spoločné manželky policajných funkcionárov?

Kukla na hlave, nepriestrelná vesta, čierne tričko, či bunda, dlhé gate a samozrejme riadne pevné bagandže. A to aj v pekelných horúčavách.

Zdá sa však, pravidlá neplatia pre všetkých rovnako. Lebo niektorí policajti si zo svojho pracovnému odevu ťažkú hlavu rozhodne nerobia. Na dôležitú domovú prehliadku si totiž pokojne obujú aj šľapky. Tie populárne, gumené, ktoré väčšina z nás nosí na kúpalisko, či do záhrady.

VIDEO Zneužitá školáčka volala na pomoc policajtov: Takto zareagovali tí, ktorí majú pomáhať a chrániť!

Akcia Doktor

Bolo tomu tak aj počas nedávneho záťahu na daňových podvodníkov, ktorý uskutočnili príslušníci Národnej kriminálnej agentúry. Spolu vyše 200 policajtov zasahovalo v rámci akcie s názvom Doktor v 29 objektoch, prevažne v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Portál Aktuality.sk v tejto súvislosti zverejnil, že viacero prehliadok sa malo týkať aj podnikateľa Martina Č., ktorý je šéfom spoločnosti Benzinol Slovakia. Tá po celom Slovensku prevádzkuje 21 čerpacích staníc.

Matka tínedžera, ktorého zastrelili policajti: Prišla som o jediné dieťa!

Zábavné video

Polícia z tejto akcie zverejnila video, aby bolo vidieť ako profesionálne zaisťuje stopy. V istom momente však nestranný pozorovateľ akosi nemohol uveriť vlastným očiam. Postupne sa mu dokonca ústa roztiahli do širokého úsmevu.

Kaliňák rozdáva ako zo svojho. Policajtom poskytuje pôžičky, o akých sa vám ani nesnívalo

To pri pasáži, keď sa príslušník elitnej jednotky v rukaviciach naťahuje k akejsi skrinke, spoza ktorej vytŕčajú aj jeho nohy. Pozornému divákovi pritom neujde, že na nich má obuté veľmi pohodlné šľapky.

Či však aj praktické a bezpečné je otázne. Pri predstave ako v nich bude naháňať potenciálneho páchateľa sa laikovi vybaví v mysli veru kadečo, len nie obrázok s vetrom o preteky uháňajúceho Usaina Bolta.

Mafiánsky recidivista a Kaliňákov podriadený môže zavariť policajným funkcionárom

Rôzny obuv

Hovorca policajného prezídia Mical Slivka nám vysvetlil, že medzi výstrojné súčasti služobnej rovnošaty patrí samozrejme aj rôzna obuv s ohľadom na okolnosti štátnej služby a klimatické podmienky. „V praxi sa tak možno stretnúť s trekingovou obuvou alebo zimnou trekingovou obuvou, policajti podľa zaradenia nosia rôzne vzory rovnošiat a k nim používajú napríklad čierne poltopánky vzor 98, ženy čierne lodičky, čierne letecké poltopánky alebo čierne letecké poltopánky zimné, poltopánky čierne perforované vzor 98, topánky šnurovacie čierne zimné vzor 98,” vymenúva policajný hovorca Michal Slivka.

Žeby špeciálna obuv?

Dodáva, že vzhľadom na okolnosti štátnej služby a klimatické podmienky, ak služobná obuv alebo ustanovená obuv nevyhovuje alebo nezabezpečuje ochranu zdravia, môže policajt so súhlasom nadriadeného nosiť na nevyhnutne potrebný čas špeciálnu obuv. V takom príde môže ísť o gumenú, lyžiarsku alebo horolezeckú obuv, prípadne obuv ortopedickú.

„Dovolené sú za určitých podmienok aj výnimky, kedy môže policajt nosiť takzvanú občiansku obuv typu lodičiek, sandál, topánok s otvorenou pätou, poltopánok, topánok, trojštvrťových alebo vysokých čiernych čižmičiek jednoduchého tvaru bez nápadných ozdôb s najviac šesť centimetrovými podpätkami,” uzatvára Michal Slivka.

O aký druh obuvy išlo v prípade elitného policajta z akcie Doktor sa môžeme len domievať. Treba však uznať, že v ten deň na Slovensku vrcholili horúčavy, takže proti dobrým šľapkám by hádam ani policajný šéf nič nenamietal. Či?

VIDEO Plus 7 Dní