Šoubiznis žne úspech aj za múrmi väznice. A tak nečudo, že po minuloročnej súťaži Ilava má talent, sa vedenie zariadenia opäť rozhodlo vstúpiť do populárno-zábavných vôd. A zrodilo sa väzenské predstavenie Ilava hľadá Superstar.

Prvého výberového kola sa zúčastnilo dvadsať väznených osôb, z ktorých do užšieho výberu postúpilo šesť najlepších. Títo sa predviedli pred plnou sálou ako finalisti. „Súťažou sprevádzal moderátor z radov odsúdených, ktorý sa plnohodnotne zhostil tejto úlohy a vyspovedal nielen súťažiacich ale aj porotu, do ktorej na naše veľké potešenie prijal pozvanie známy slovenský raper Michal Straka alias Ego," píše sa oficiálnej stránke Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS).

Odkaz od Ega

Ako ďalej uvádzajú súťažiacich pripravovali na vystúpenie členovia väzenskej kapely Boanegers (Deti hromu). Dodávajú, že súťažiacich sprevádzal počas program odsúdený Gejza, ktorý je vynikajúci klavirista. Vystupujúci väzni zožali úspech nielen u publika ale aj u poroty. „Chlapi, neviem čo tu robíte, však vy by ste mali robiť hudbu vonku,“ okomentoval speváckej výkony slávny raper Ego.

Na šouprograme sa okrem odsúdených zúčastnilo aj vedenie Ilavskej basy na čele s riaditeľom Radomírom Janíkom. Dvojhodinové predstavenie talentov z poza múrov väzenia skončilo ocenením troch najlepších spevákov. Kto vyhral a či medzi účinkujúcimi bol aj nejaký prominentný väzeň však už na stránkach ZVJS nepíšu.

FOTO z návštevy Ega v Ilavskej base nájdete v Galérii ► ► ► TU