Osemtisíc sem, deväťtisíc tam a potom neuveriteľných 80-tisíc eur. Poslancovi Pčolinskému visia podľa registra exekúcií na krku nezanedbateľne vysoké dlžoby. Dve menšie, v hodnote 16 a 33 eur pochádzajú z roku 2010. Jedna v hodnote 7 979,82 eura z roku 2008, 9 294,29 začal dlhovať o rok neskôr a rovných 80-tisíc eur spred dvoch rokov. So súdnymi trovmi a poplatkami exekútorov to tvorí dokopy viac ako 100-tisíc!

Nuž, zdá sa, že veľavážený poslanec vo svojom minulom živote k peniazom veľmi zodpovedne nepristupoval. „Samozrejme, že si za svoje problémy môžem sám. Bola to moja mladícka nerozvážnosť,“ uznáva 37-ročný politik. Zaujímavé je, že v roku 2017 Pčolinský s manželkou kúpili byt v Bratislave. Kataster pri ňom eviduje hypotéku, ktorú im banka zrejme schválila napriek exekúciám.

Dlh splatil dlhom

Poslanec hovorí, že exekúcie už nemá a všetko splatil. Príslušné súdy zas tvrdia, že tri exekúcie z piatich v ich analách stále nie sú právoplatne ukončené. Na vyrovnanie pohľadávok si poslanec Pčolinský musel požičať. No a pomocnú ruku mu vo veci podal straníčky šéf Boris Kollár. Do reči mu v téme však nebolo. „Tieto veci nie sú prednetom politiky a teda verejnej kontroly, preto sa pri všetkej úcte k tomuto vyjadrovať nebudem. Je to výsostne súkromná vec," napísal v sms-ke.

Ako poslanec svoje dlžoby vysvetľuje? Vníma konflikt záujmov v tom, že jeho strana bojuje proti exekúciám a on ich má na konte päť? Viac sa dočítate v aktuálnom čísle týždenníka Plus 7 dní, ktorý je v stánkoch od štvrtka 21. marca.