Pavol Paška a kauza CT plnili ešte prednedávnom námestia nahnevanými ľuďmi. Po demonštráciách sa vzdal funkcie predsedu parlamentu. „Záleží mi na tomto meste, záleží mi na Slovensku a už mám dosť. Preto je tu moja manželka. Nikto mi nebude rozvracať rodinu,“ tvrdil vtedy Paška.

Z pozície šéfa zákonodarného zboru odstúpil ešte v novembri minulého roka. K tomuto rozhodnutiu dospel po tom, čo sa objavili útoky na jeho osobu a postihli aj jeho rodinu. Vzdal sa aj poslaneckého mandátu, hoci ho v parlamente bolo bežne vídať. Smer ho nepostavil ani na kandidátku do volieb.

Čítajte viac:

Paška mal vplyv v zdravotníckych firmách dlhšie, ako priznával!

Napriek tomu má v strane vysokú funkciu. „Pán Paška je podpredsedom strany Smer-SD,“ vraví hovorkyňa strany Ľubica Končalová. Na otázky ohľadom toho, čo konkrétne na koaličnej rade robil, neodpovedala.

Paška, ktorý sa pohyboval na Úrade vlády práve v čase, keď sa tam konala koaličná rada so stranami Sieť, Most-Híd a SNS, pritom zamestnancom Úradu vlády nie je. Potvrdila nám to aj hovorkyňa Beatrice Szabóová.

Smer sa ho „zbavil“ len naoko: Zábery Pašku, ktoré vyvolávajú otázniky

Foto: screenshot TV Markíza

Smer sa ho „zbavil“ len naoko: Zábery Pašku, ktoré vyvolávajú otázniky

Foto: screenshot TV Markíza

Strana Smer sa ho zjavne pred voľbami „zbavila“ len naoko. Vysoká stranícka funkcia mu ostala, a tak vplyvný muž košickej odnože Smeru môže poťahovať politické nitky i naďalej.

Viac informácií nájdete v budúcom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.