Nédávno zažil svojich politických pätnásť minút slávy, keď zasadol na tlačovke po boku smeráckych "gigantov" Martina Glváča či juraja Blanára a s odobrením strany sa mohol oficiálne rozhovoriť o "svetovom manipulátorovi" a miláčikovi konšpirátorov Georgovi Sorosovi. Konšpirátor, marxista, smerák a obdivovateľ ideológie kosáku a kladiva Ľuboš Blaha miluje ideály režimu, ktorý by ho za čias minulých hnal kade ľahšie.

Metalista a pankáč komunistom

Navlečený do "temného" čierneho kabátu, dlhé vlasy zakrývajúce pomaľovanú tvár, čierné linky okolo očí a výraz poriadneho "drsniaka". Len ťažko by ste v tomto ťažkotonážnom metalistovi dnes našli uhladeného bojovníka za komunistické ideály Ľuboša Blahu. Ten bol v minulosti dokonca aj členom blackmetalovej hŕstky Ethereal Pandemonium.

Smerák Blaha hral v blackmetalovej kapele Ethereal Pandemonium.
Zdroj: archív

Blahu by s imidžom dlhovlasého rebela za bývalého režimu, ktorý neustále ospevuje, zrejme nebrali za ukážkového občana. Napriek tomu ho naďalej obhajuje a v súčasnosti s radosťou žne ovocie kapitalizmu a rád si cez víkend napríklad vyjde s rodinkou relaxavať za rakúske hranice. "Neobhajujem bývalý režim vo všetkom. Vyzdvihujem ho najmä v tom sociálnom, čo dával ľuďom. Keď si ale napríklad vezmete aj nemecké metalové kapely, na ktorých som vyrastal, tak to je samá ľavica a témy, čo obhajujem aj ja," obhajuje sa Smerák.

Študent Blaha s dlhými vlasmi a vášňou pre tvrdú muziku.
Zdroj: Archív

Mudrlant Blaha

Podľa politológa Jána Baránka sú Blahove činy v kontexte s jeho vyhláseniami scestné a vysvetľuje si ich najmä jeho nízkym vekom. "On si nepamätá, čo to bol komunizmus a na rovinu musím povedať, že pán Blaha vyznáva zločinecký režim. On sám je salónny ľavičiar, teda ľavičiar bez skúseností," kritizuje Baránek.

Zároveň dodáva, že poslanec za Smer by sa mal zamyslieť nad niektorými otázkami spojenými práve s bývalým režimom. "Je to obyčajný mudrlant. U neho je, skrátka, zjavná neznalosť a nedôslednosť. Tento režim mu dáva slobodu prejavu a mal by si uvedomiť, že ten, ktorý uznáva, slobodu prejavu popieral," zaklincoval politológ.