Dnes, 7. júna, má meniny Robert a všetko nasvedčuje tomu, že prianie je pre predsedu opozičného Smeru. Neďaleko bilboardu je aj sídlo strany. Zaplatili si toto prianie ľudia zo strany? “Prepáčte, ale my sami o tom nič nevieme. Dnes (utorok 6. júna) som išiel okolo a odfotil som si to aj ja. Ale od nás to nie je,” vyhlásil hovorca strany Ján Mažgút, keď sme ho kontaktovali. 
Voláme do spoločnosti, ktorá si plochu na bigboard prenajala. “Nemôžeme vám povedať, kto si to objednal, to je vzťah vždy medzi nami a klientom,” vyhlásil pán z obchodného oddelenia. Paradoxne, predsedom predstavenstva tejto spoločnosti je Richard Flimel, bývalý riaditeľ TV JOJ, predseda predstavenstva JOJ Media House, ktorý bude mať o pár dní okrúhle narodeniny. “On tu nie je,” povedal nám obchodník a na našu otázku aká je najnižšia suma, za ktorú si vieme bigboard prenajať odvetil, že podľa cenníka, teda bez zľavy, 2 200 eur na mesiac. Medzitým sa nám podarilo skontaktovať aj s biznismanom Richardom Flimelom. “Netuším, máte foto?” - reagoval na našu otázku, či je prianie pre neho. Po pozretí vyhlásil: “Ak je to pre mňa, tak to nie je šťastne umiestnené. Blízko pôsobí aj iný RF,” skonštatoval s tým, že on cez túto križovatku často nechodí.
Tak sa zdá, že bigboard niekto predsa len objednal a predsedom R.F. myslí Fica. Je však záhadou kto to bol a prečo sám nevystúpi z pozadia? “Môže ísť o tízingovú kampaň, to znamená že toto je prvý krok. A v ďalšej etape môže pribudnúť posolstvo, pri ktorom sa zadávateľ odhalí,” myslí si Gabriel Tóth z PR agentúry New School Communications. Nevylučuje však ani, že skutočne môže ísť o úprimné blahoželanie.