Tip na článok
Nápis na ceste. Za odhalenie jeho autora je vypísaná odmena.

Smrť Františka Gauliedera: Odmena tritisíc eur za odhalenie páchateľa!

Čo robil na mieste činu Gauliederov úhlavný nepriateľ, primátor Galanty Peter Paška?

Galéria k článku (11 fotografií )
Nápisy v Galante
Pohreb Františka Gauliedera

V čase, keď František Gaulieder bez stopy zmizol od svojho auta, sa na tom istom mieste pohyboval aj jeho politický sok Peter Paška. Vzápätí sa v Galante a okolí objavili nápisy, že Gauliedera zavraždili. Miestny podnikateľ a exposlanec Národnej rady SR Zoltán Horváth vypísal trojtisícovú odmenu pre toho, kto odhalí meno pisateľa spomínaných nápisov.

Polícia vypočúvala v súvislosti s úmrtím Františka Gauliedera galantského primátora Petra Pašku. K okolnostiam osudného dňa 24. marca, keď sa František Gaulieder stratil na niekoľko hodín bez jedinej stopy, aby ho nadránom 25. marca našli mŕtveho vedľa železničnej trate neďaleko Trnovca nad Váhom, vypovedal Peter Paška dlhé tri hodiny.

Udalosť polícia vyšetruje ako trestné činy usmrtenia a obmedzovania osobnej slobody. Doteraz nie je zodpovedaná otázka, kde, kto a za akých okolností zadržiaval Františka Gauliedera od piatkového popoludnia do sobotného skorého rána, kedy ho zabil prechádzajúci nákladný vlak.

Motorkár v prilbe

Z výpovede primátora Galanty vyplynulo niekoľko závažných detailov. Napríklad ten, že Paška práve v čase, keď sa Gaulieder stratil, bol v Trnovci nad Váhom. V ten deň si v Bratislave kúpil motorku. Predtým na motorke vôbec nejazdil. Jeho prvá jazda viedla z Bratislavy do Komárna, Nových Zámkov a odtiaľ do Galanty.

V piatok okolo tretej popoludní sa Gaulieder, ktorý iba odbehol na nákup hnojiva do Dusla Šaľa a mal sa zastaviť na cintoríne pri hrobe svojho otca v Trnovci nad Váhom, už mal vracať domov k manželke Zuzke. Domov sa však nevrátil a nebral ani telefón. Ako poslednému volal niekedy po pol tretej svojmu priateľovi.

Povedal, že na aute má problém so zámkami a keby sa mu do tretej neozval, nech ho príde vyzdvihnúť do Trnovca. Popísal mu aj miesto, kde odstavil auto. Potom sa stratil bez stopy. Doslova. Pretože ani policajný pes nedokázal zachytiť, kam viedli kroky Františka Gauliedera od jeho auta. Podľa jednej z verzií je pravdepodobné, že ho naložili do iného auta.

Kompromitujúce fotografie

„Je to bizarná zhoda okolností, išiel som v ten deň služobne do Štúrova. Na novej motorke,” potvrdil Paška našu informáciu, že v deň Gauliederovho zmiznutia sa prevážal okolo Gauliederovho odstaveného auta. „Venoval som sa riadeniu, premávku v okolí som si nevšímal,” znela jeho odpoveď na otázku, či nevidel niečo podozrivé.

Vyšetrovanie záhadnej smrti Františka Gauliedera pokračuje. Podľa informácií týždenníka PLUS 7 DNÍ prokurátor zaistil aj skartovací stroj, v ktorom sa nachádzajú skartované kompromitujúce fotografie. Informácie o nich šírili hneď po smrti poslanca práve ľudia blízki Petrovi Paškovi.

VIDEO Plus 7 Dní