Tip na článok

Smrť Františka Gauliedera: Poznáme pozadie záhadného nápisu na ceste!

V Galante sa objavujú záhadné anonymné nápisy na ceste. Označujú meno údajného vraha exposlanca Františka Gauliedera? Polícia ich preveruje, my sme viac zisťovali o ich pozadí.

Galéria k článku (18 fotografií )
Peter Paška po bitke.
Peter Paška po bitke.

“Horváth je vrah. Paška, pre koho pracuješ?” objavil sa pred časom v centre Galanty prvý zo série nápisov. Vzápätí sa na ceste objavil aj ďalší:

“Gauliedera zavraždil Horváth z Drevenej.”

Horváth je na Slovensku, obzvlášť na jeho juhu, pomerne frekventované meno. V tomto prípade však samotný primátor Peter Paška tvrdí, že podľa jeho vedomostí by malo ísť o miestneho poslanca Zoltána Horvátha. Toho istého človeka, s ktorým mal Peter Paška, opäť podľa vlastných slov, v minulosti bitkársky konflikt a s otrasom mozgu skončil na lôžku neurologického oddelenia Bratislavskej univerzitnej nemocnice.

Čítajte tiež

“Pán Paška môže tvrdiť, čo len chce. My sme mali s Ferkom Gauliederom korektný vzťah a je mi ľúto, čo sa mu stalo. Napokon, aj moja televízia RTV Krea v Galante mu veľakrát dávala priestor a spolupracovali sme,” reaguje Zoltán Horváth na obviňujúce hanlivé nápisy, ktoré práve jeho označujú ako Gauliederovho vraha.

“Spočiatku som si myslel, že vo Ferkovej smrti majú prsty ľudia z jeho dávnej politickej minulosti. Ale podľa toho, čo sa teraz v meste deje, začínam byť presvedčení, že to ukazuje na rukopis miestnych gaunerov,” dodáva Zoltán Horváth.

VIDEO Plus 7 Dní