Tip na článok
Na debate v Markíze: Po dlhom čase opäť na verejnosti.

Smrť Roba ich rozdelila: Smutná pravda o vzťahu Remiášovej matky a Oskara Fegyveresa

V pondelok 29. apríla 1996, o pol jedenástej v noci, auto značky BMW, ktoré viedol vtedy len 25-ročný Robert Remiáš, na križovatke v Karlovej Vsi vybuchlo. Pár mesiacov po únose prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho tragicky zahynul osobný priateľ a spojka svedka únosu Oskara Fegyveresa. Ako dnes, po takmer 21 rokoch rokoch, žije rodina obete politickej vraždy Róberta Remiáša?

Galéria k článku (26 fotografií )
Remiáša hrá mladý herec Dávid Hartl.
Miesto v bratislavskej Karlovke, kde v roku 1996 vybuchlo auto s Róbertom Remiášom.
Bývalý policajt Róbert Remiáš.

Nestretávajú sa

S bývalou nevestou a mladou vdovou po Róbertovi, ktorá po tragickej udalosti odišla naspäť k rodine na Moravu, už Anna Remášová v kontakte nie je. „Viete, má novú rodinu, svoj život, tak načo otvárať staré rany?" myslí si Anna.

Čo nás však naozaj prekvapí - nestretla sa ani s Oskarom, ktorý bol Robertov najbližší priateľ a pre ktorého sa vlastne obetoval. „Oskar bol v zahraničí a ja som nevládala ani nesnažila sa ho kontaktovať. S odstupom času si myslím, že ten, kto by mal kontakt vyhľadať, nie som ja,“ dodá.

Odišiel do Čiech

Pravdou je, že Oskar Fegyveres, ktorému Róbert pomáhal na úteku, jeho mamu ani po vyše dvadsiatich rokoch nevyhľadal. Mohli sa stretnúť cez víkend v Markíze, pani Annu však na rozdiel od Oskara do debaty nepozvali.

„Nie, nestretli sme sa,“ reagoval na našu otázku Oskar, hoci jeho súčasná svokra je vlastne sestra Anny Remiášovej. Spomenul, že po návrate sa vďaka vtedy ešte ministrovi vnútra Vladimírovi Palkovi zamestnal na polícii, neskôr sa rozvádza a berie si za manželku Robovu sesternicu Klaudiu, s ktorou odišiel žiť do Čiech.

Prečo sa svedok únosu Oskar Fegyveres a matka politickej obete Róberta Remiáša po rokoch nestretli, aj o tom, ako Anna Remiášová spomína na to obdobie, sa dočítate v najnovšom čísle PLUS 7 dní.

Bude vás zaujímať

VIDEO Plus 7 Dní