Luxusný Range Rover Daniely Kralevich (35) tragicky ukončil život len 18-ročnej Linh, ktorá mala tento rok maturovať. Nehoda sa stala vlani v septembri na priechode pre chodcov v bratislavskom Ružinove.

Celebrita Daniela Kralevich.
Zdroj: Matej Kalina

Záchranárom sa dievča vietnamského pôvodu nepodarilo zachrániť. Prípad okamžite začala vyšetrovať polícia, no zdá sa, že sa príliš nepretrhla. „Generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka po preskúmaní trestného konania vo veci dopravnej nehody, pri ktorej dňa 21.09.2020 v Bratislave na Tomášikovej ulici po náraze motorovým vozidlom zahynula mladá študentka Linh, zistil vážne pochybenia pri prvotných úkonoch dokumentovania dopravnej nehody, neprimeranú dĺžku znaleckého dokazovania, ako aj pasivitu pri výkone dozoru nad dodržiavaním zákonnosti zo strany prokurátora,“ vyjadrila sa k veci prokuratúra.

Maroš Žilinka: Žiada disciplinárne potrestať dozorujúceho prokurátora.
Zdroj: TASR

Žilinka zároveň uložil krajskému prokurátorovi v Bratislave prijať opatrenia na odstránenie prieťahov v trestnom konaní a vykonávanie aktívneho dozoru prokurátora. Žiada tiež disciplinárny trest pre prokurátora, ktorý mal prípad na starosti a sľubuje, že bude vec sledovať.

Vyvodia zodpovednosť aj voči vyšetrovateľovi

K prípadu sa vyjadril aj prezident Policajného zboru SR, Peter Kovařík: "Kontrolu tohto spisu som dal urobiť ešte v októbri minulého roka. Záver kontroly bol, že došlo k pochybeniam. Druhú kontrolu som nariadil začiatkom tohto roka. Podľa jej záverov už bude nasledovať vyvodenie zodpovednosti nielen vyšetrovateľa, ale aj jeho nadriadeného, pretože si pravdepodobne neplní ani jeden, ani druhý svoje povinnosti."

Prezident Policajného zboru Slovenskej republiky Peter Kovařík: Aj on dal preveriť spis o vyšetrovaní nehody celebrity, pri ktorej zahynulo mladé dievča.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Mala pred sebou žiarivú budúcnosť

Misska Kralevich na mieste nehody skolabovala a skončila v nemocnici, z ktorej ju po pár hodinách prepustili. Usmrtené dievča bolo podľa riaditeľa Gymnázia Ladislava Novomeského v Bratislave Norberta Kyndla výbornou študentkou. Linka, ako dievča kamaráti volali, sa zúčastňovala na školských olympiádach a takmer všetkých školských projektoch. „Všetci mali Linku radi, bola obľúbená, plná nádejí. Tento rok mala maturovať,“ povzdychol si v septembri riaditeľ. Na budove gymnázia hneď vyvesili čiernu zástavu, študenti zapálili pred školou sviečky.

Linh (+18): Jej život skončil predčasne.
Zdroj: Archív rodiny

Daniela Kralevich je v prominentných kruhoch dobre známa. Vo vodách šoubiznisu sa pohybuje od roku 1999, keď vyhrala v súťaži Miss Tip Slovensko novinársku cenu. V roku 2003 sa ešte ako tínedžerka prebojovala do finále Miss Universe SR. Posledné roky sa Kralevich živí ako dizajnérka a podnikateľka. Žije v rozľahlom dome v Bratislave, aký si môže málokto dovoliť. Aj za bieleho dňa chodí výrazne nalíčená s tmavými tieňmi na viečkach a krvavočerveným rúžom na perách.