"V niektorých momentoch sú všetky slová zbytočné. Ako ženu aj ako matku ma veľmi hlboko zasiahla informácia o bolestnej strate, ktorá postretla nášho kolegu, príslušníka Zboru väzenskej a justičnej stráže. Vyjadrujem úprimnú sústrasť," píše v najnovšom statuse ministerka Mária Kolíková a zdieľa text s názvom Nešťastie netreba hľadať, príde samo...

Andrejova manželka ochorela na covid vo vysokom štádiu tehotenstva, dieťatko zachraňovali lekári akútnou sekciou.
Zdroj: FB ZVJS


Zbor väzenskej a justičnej stráže sa v ňom  obracia s prosbou o finančnú pomoc pre kamaráta a kolegu Andreja, ktorého "pri najšťastnejšej udalosti svojho života, narodení dcérky postretla i tá najnešťastnejšia udalosť." Stratil  manželku Lenku.

Lenka ochorela na Covid-19 vo vysokom štádiu tehotenstva, kedy lekári rozhodli, že pre život bábätka bude bezpečnejšie ukončiť tehotenstvo akútnou sekciou. Lenka ďalej bojovala o svoj život už sama, no bohužiaľ dňa 11. februára 2021 prehrala svoj boj s chorobou Covid 19. Andrej tak ostal sám s novorodencom i dvojročným synčekom. 

FOTO mladej mamičky, ktorá prehrala boj s covidom v GALÉRII

"Na takúto životnú situáciu sa nedá pripraviť, ona sa ani nedá predstaviť, nieto ju zažiť... Slová sa hľadajú ťažko, ale sme pripravení pomôcť."
Kolelgovia  z Leopoldova  vyhlásili  finančnú zbierku pre Andreja, aby sa mohol nalno venovať svojim deťom. Číslo účtu je zverejnené na facebookovej stránke Zboru väzenskej a justičnej stráže.