“NATO musí čo najskôr riešiť otázku volieb, pretože vyhrá Fico a Pellegrini a SR vystúpi z NATO. Slovensko potrebuje v tejto veci pomoc,” - apeloval podľa zápisnice na medzinárodných delegátov Daniel Milo z Ministerstva vnútra SR.

Dávid Púchovský z Prezídia Policajného zboru zas požiadal predstaviteľov NATO o zaslanie intervenčných tímov na Slovensko. A vraj ak o to nemôže žiadať on, aký je postup…

Podľa bezpečnostného analytika Juraja Zábojníka to je neuveriteľné. “Ak sú pravdivé citácie toho, čo odznelo v Bruseli zo strany štátnych úradníkov a členov mimovládok, potom vidím dôvod pre OČTK na začatie vyšetrovania možných zločinov proti ústave. Ak niekto označí existenciu opozície a teda podstatu demokratického zriadenia za hybridnú hrozbu, potom hovorí o potrebe totalitného systému,” myslí si Zábojník. Osobne ho zaujala aj pasáž zástupkyne Globsecu, kde hovorí o potrebe politizácie príslušníkov ozbrojených zložiek, ktorým priamo ústava nariaďuje byť apolitickými.

“V chápaní týchto ľudí je hybridnou hrozbou existencia tých, ktorí ohrozujú v slobodnej politickej súťaži ich súčasné mocenské a tým aj finančné postavenie. Ako keby mali na toto postavenie večné právo,” krúti hlavou nad týmto faux pas Zábojník.